ГоловнаСвіт

Ірак вимагає вивести з його території турецькі війська

Іракський кабмін рекомендував парламенту анулювати всі договори, які дозволяють іноземним військовим проводити операції на террторіі країни.

Ірак вимагає вивести з його території турецькі війська

Ірак вимагає вивести з його території турецькі війська, які дислоковані на півночі країни для боротьби з курдськими бойовиками.

Кабінет міністрів Іраку рекомендував парламенту анулювати всі діючі договори, які дозволяють іноземним військам проводити на його території військові операції, і не підписувати нові угоди.

В першу чергу це рішення стосується Туреччини. "Деякі держави під виглядом боротьби з бойовиками порушують наш суверенітет", - сказав представник іракського уряду Алі Даббах.

Водночас турецький парламент розглядає питання про продовження на рік договору, дозволяючого військам переслідувати на території Іраку курдських сепаратистів.

Розмістити військові бази на своїй території Туреччини дозволив на початку 1990-х років тодішній іракський президент Саддам Хусейн. Анкара з 1984 року веде збройну боротьбу з курдськими бойовиками, які вимагають незалежності. На сьогодні Туреччина має в Іраку тисячу військових.

Останнім часом відносини між переважно сунітською Туреччиною та Іраком, який очолює шиїтський прем'єр-міністр Нурі аль-Малікі, різко погіршилися. Так, місяць тому Багдад був дуже роздратований тим, що Анкара відмовилася екстрадувати колишнього іракського віце-президента Таріка Аль-Хашимі, засудженого до страти за вбивство своїх політичних противників.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter