ГоловнаСвіт

Уряд Самари вимагає мільярд від Березовського

Самарська влада подала позов до лондонського суду.

Уряд Самари вимагає мільярд від Березовського

Уряд Самарської області подав до Високого суду Лондона позов проти Бориса Березовського.

Обласний уряд сподівається стягнути з підприємця борг на суму 989 мільйонів рублів.

Ця сума утворилася в результаті задоволення російськими судами претензій щодо Березовського, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Цей самий збиток у червні 2009 року було оцінено Красногорським міським судом Московської області в 58 млн рублів. А 2011-го той самий суд ухвалив індексувати суму боргу з червня 2009-го по липень 2011-го на 8,5 млн рублів, тому що, очевидно, Борис Березовський виконувати рішення суду не поспішав.

У квітні 2012 року Симоновський районний суд Москви задовольнив ще одну позовну заяву влади Самарської області. Цього разу суд засудив Березовського і Дубова до виплати 997 млн рублів - такий, на думку заявників, збиток нанесено регіону через невдалу угоду "АвтоВАЗу" і "ЛогоВАЗу" 1995 року.

В результаті Березовський заборгував Самарській області 1 мільярд 63 тисячі рублів. Нещодавно частина цих грошей все-таки повернулася самарській владі: судові пристави виявили на території РФ майно, що належить бізнесменові, вартість якого становила 109 млн рублів. Після його реалізації кредиторам повернулося 74 млн рублів. Решту 989 мільйонів самарська влада має намір отримати через Високий суд Лондона.

Борис Березовський, якого російська влада не може витребувати у Лондона, звинувачується у відмиванні грошей, шахрайстві і спробі захоплення влади. Проти нього порушено більше ніж 10 кримінальних справ. Однак повертатися на батьківщину, щоб відповісти перед російським судом, бізнесмен, судячи з усього, найближчим часом не має наміру.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Лондонський суд відмовив Березовському в задоволенні позовних вимог до Романа Абрамовича у справі про продаж активів низки російських компаній на початку 2000-х років.

Після закінчення розгляду Березовський заявив, що його віра в британське правосуддя підірвана і що він обговорить з юристами можливість оскаржити рішення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter