ГоловнаСвіт

Адвокати мають намір ініціювати створення "списку Pussy Riot" в США

Список буде створено за аналогією зі "списком Магнітського".

Адвокати мають намір ініціювати створення "списку Pussy Riot" в США
Фото: EPA/UPG

Адвокати засуджених дівчат з панк-групи "Pussy Riot" мають намір лобіювати створення в США "списку Pussy Riot" за аналогією зі знаменитим "списком Магнітського".

"Наша відповідь - "список Pussy Riot"! Порушники прав людини в Росії не будуть розважатися на "розбещеному" Заході. Візова дифамація! Ми з цим впораємося", - записав у мікроблозі адвокат Надії Толоконникової Марк Фейгін.

Захисник натякнув, що в його планах також введення списку російських чиновників, яким заборонено в'їзд в європейські країни, - пише газета "Известия"

За твердженням джерела з оточення панк-групи, сам Фейгін і став головним ініціатором введення списку.

"У "список Pussy Riot" увійдуть всі учасники процесу над дівчатами. Зокрема, суддя Марина Сирова і прокурор Олександр Никифоров, а також всі судді, які виносили рішення з продовження арешту Pussy Riot", - пояснив співрозмовник.

У список також будуть включені журналісти, які, на думку адвокатів засуджених дівчат і міжнародних правозахисників, упереджено висвітлювали суд над Pussy Riot.

Правозахисні організації виступлять з ініціативою щодо введення "списку Pussy Riot" на офіційному рівні. Вони намагатимуться внести список у відповідне міністерство США, звідки він потім потрапить на розгляд сенату.

Нагадаємо, три учасниці панк-групи Pussy Riot - Надія Толоконникова, Марія Альохіна та Катерина Самуцевич - 17 серпня були визнані винними в хуліганстві з мотивів релігійної ненависті в зв'язку з "панк-молебнем" в храмі Христа Спасителя. Суддя Хамовничеського суду Москви Марина Сирова врахувала позитивні характеристики та інші пом'якшуючі обставини справи і, не знайшовши жодних обтяжуючих обставин, засудила дівчат до двох років колонії кожну.