ГоловнаСвіт

Школярам у Казахстані запропонували вирішувати задачі про привидів

А також підрахувати "Скільки долгиків витратить Мряка на друську восьми пусиків".

Школярам у Казахстані запропонували вирішувати задачі про привидів

У Жамбилській області Казахстану районним відділам освіти рекомендували не використовувати задачник з математики нестандартного змісту.

Ідеться про підручник, складений Людмилою Глазирін і випущений видавництвом "Келешек-2030".

У підручнику можна знайти, зокрема, таке завдання: "Петру Петровичу щоночі з'являється привид. Рівно опівночі примара встає з могили і бреде від кладовища до будинку Петра Петровича зі швидкістю 5 км/год. Дві години привид моторошно виє під вікном Петра Петровича, а потім із тією ж швидкістю бреде назад. О 6-й ранку привид лягає в свою могилу. Дізнайся відстань від кладовища до будинку Петра Петровича".

Другий приклад: "Мряка друсить пусики. На друську одного пусика Мряка витрачає півдолгика. Скільки долгиків витратить Мряка на друську восьми пусиків?"

Відзначимо, що згадані завдання містяться в гумористичному задачнику Григорія Остера, випущеному ще на початку 1990 років. Чи згадано це в посібнику, який уклала Глазиріна, не уточнюють. Не повідомляють також, чи увійшли в цей посібник інші завдання (крім тих, що можна знайти в книзі Остера).

В обласному управлінні освіти, яке надіслало відповідні застереження в райони, зазначили, що цей підручник у будь-якому випадку не входить до переліку рекомендованих шкільних посібників.

Раніше, як повідомляють, батьки школярів скаржилися на те, що цей підручник "пропонує дітям завдання, що не відповідають їхньому розвитку".