ГоловнаСвіт

"Газпром": Єврокомісія тисне з метою зниження цін

У компанії зазначають, що Єврокомісія не зробила дій для діалогу.

"Газпром": Єврокомісія тисне з метою зниження цін
Фото: EPA/UPG

"Газпром" розцінює антимонопольне розслідування Єврокомісії як тиск з метою знизити ціни на російський газ і відзначає відсутність діалогу з її боку.

Про це заявив у вівторок журналістам офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Дії Єврокомісії можна розцінювати як тиск з метою вплинути на ціни на газ... За минулий рік Єврокомісія не вжила дій для діалогу, який неодноразово пропонували і сам "Газпром", і уряд РФ", - сказав Купріянов.

"Низка слабких економік Євросоюзу вимагає поступок від "Газпрому" за ціною на газ, що по суті є субсидуванням цих економік", - додав Купріянов.

Розслідування Єврокомісії щодо "Газпрому" викликано скрутним становищем в країнах Євросоюзу.— Володимир Путін, Президент РФ.

Нагадаємо, 4 вересня Європейська комісія оголосила про початок антимонопольного розслідування щодо ВАТ "Газпром" за трьома можливими випадкам порушення конкуренції. По-перше, "Газпром", імовірно, розділив ринки газу, ускладнивши вільні поставки в країни-члени ЄС. По-друге, компанія, можливо, перешкоджала диверсифікації поставок газу. Нарешті, "Газпром" міг встановити несправедливі ціни для своїх клієнтів, пов'язавши їх з цінами на нафту, говорилося в повідомленні ЄК.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter