ГоловнаСвіт

У Чикаго вчителі вперше за 25 років вийшли на страйк

Страйк може серйозно вплинути на передвиборну кампанію Обами.

У Чикаго вчителі вперше за 25 років вийшли на страйк
Фото: dailykos.com

Вчителі з державних шкіл міста Чикаго в штаті Іллінойс, США, вперше за чверть століття вийшли на акцію протесту після того, як не змогли домовитися про реформи в сфері освіти, запропонованих мером міста Рамом Емануелем.

Історичне протистояння між Емануелем - колишнім помічником президента США Барака Обами в Білому домі - і профспілкою вчителів, може мати наслідки для реформи освіти по всій країні, а також вплинути на передвиборну кампанію Обами.

"Ми не змогли досягти угоди, яка дозволить уникнути страйку, - заявила президент Спілки вчителів Чикаго (CTU) Карен Льюїс на прес-конференції в ніч проти неділі. - Вранці в наших школах не буде нікого з членів CTU".

Промова Льюїс була перервана оплесками близько 100 прихильників спілки. Деякі з них були одягнені в червоне на підтримку спілки і несли плакати з написами "страйк" ще до того, ніж вона закінчила говорити.

Близько 29 тисяч вчителів та допоміжного персоналу в рідному місті Обами не з'явилися на роботу в понеділок вранці, що торкнулося навчання приблизно 350 тисяч студентів.

Чи Невельс, професійний лікар, яка працює в декількох школах міста, сказала, що прийшла, щоб підтримати Льюїс та інших лідерів профспілки.

"Викладачі дуже напружено працюють, і вони заслуговують на кожен пенні, який отримують, і навіть більше, - сказала вона. - Рам (Емануель) тільки що витягнув килим з-під наших ніг".

Спілка хоче, щоб в Чикаго були значно зменшені розміри класів і збільшено фінансування освіти.

Раніше президент Ради чиказьких шкіл Девід Вітале заявив, що переговори були перервані після того, як місто зробило свою "кращу пропозицію" профспілці. Вона включало передбачуване підвищення зарплати в середньому на 16% протягом чотирьох років.

"Ми зробили все, що від нас залежало", - сказав Вітале.

Емануель сказав, що CTU вирішив страйкувати, хоча обидві сторони були близькі до угоди.

"Це абсолютно непотрібно, цьому можна запобігти, і наші діти не заслуговують на це", - сказав він на прес-конференції, після того, як була оголошено страйк.

Страйк означає, що батьки повинні або відправляти дітей на альтернативні об'єкти, такі як церкви, або залишати їх вдома.

"Це несправедливо щодо дітей", - заявила мешканка Чикаго Елісон Ланге, двоє дітей якої навчаються в початковій школі в північній частині міста. Жінка, яка виступає на підтримку вчителів, сказала, що її діти лягли спати в ніч проти неділі, не знаючи, чи підуть вони в понеділок в школу чи ні.

Проте лідери місцевих громад благають обидві сторони дійти до згоди, щоб діти могли продовжити навчання.

"Ми не можемо дозволити, щоб молодим людям шкодили", - заявив старший пастор Сай Поля в Місіонерській баптистській церкві Нового орієнтира.

Затяжні страйки можуть зашкодити відносинам між демократами Обами і національними профспілками, які є одними з найбільших фінансових джерел Демократичної партії, і знадобляться партії, щоб згуртувати голосуючих на президентських виборах 6 листопада.

Спілка вчителів вважає, що загальноосвітні школи, які підтримує Емануель, що функціонують за рахунок платників податків, однак які не підпадають під дію всіх суспільних правил школи, будуть підривати суспільну освіту.

Джерело: Reuters
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook