ГоловнаСвіт

Сербія стане членом ЄС після визнання Косова

За словами Мартіна Шульца, серед країн-членів ЄС також є ті, хто не визнає Косова.

Сербія стане членом ЄС після визнання Косова
Фото: http://www.epochtimes.ru

Визнання незалежності Косова має стати умовою для прийому Сербії в Європейський союз.

Таку думку озвучив голова Європейського парламенту Мартін Шульц.

Заява прозвучала після зустрічі з прем'єр-міністром Сербії Івіцею Дачичем.

Таким чином, Шульц став першим високопоставленим європейським політиком, який відкрито заявив про необхідність взаємного визнання між Сербією і Косовом в процесі їх приєднання до Євросоюзу.

"Ми повинні забезпечити мир. Перед Сербією і Косово в якості умови для вступу в ЄС має бути поставлено питання про взаємне визнання", - сказав Шульц, відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі з Дачичем.

Рано чи пізно Сербії доведеться визнати, що Косово є незалежною державою, і не важливо, наскільки болючим це визнання буде для Сербії— член комітету з міжнародної політики європейського парламенту Джордж Сефлін

За словами Шульца, головна мета Європарламенту - забезпечити "мирні і стійкі відносини між двома країнами".

Глава Європарламенту назвав питання про визнання Косова одним із найбільш тонких і складних для країн ЄС, оскільки п'ять з 27-и країн спільноти не визнають самопроголошену республіку.

Нагадаємо, незалежність Косово отримало 2008 року. Проте серби категорично не визнають відділення краю від держави. Зараз Сербія є офіційним кандидатом на вступ до ЄС, однак Белград наразі ще не почав переговори про приєднання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter