ГоловнаСвіт

Ассанж планує провести рік в посольстві Еквадору

Засновник Wikileaks стверджує, що звинувачення проти нього сфабриковані.

Ассанж планує провести рік в посольстві Еквадору

Джуліан Ассанж збирається провести в посольстві Еквадору в Лондоні від шести місяців до року. Про це він повідомив в інтерв'ю еквадорському телеканалу Gama. Інтерв'ю вийшло в ефір 30 серпня, а записано було раніше цього тижня.

Ассанж вважає, що конфлікт між Великобританією і південноамериканської країною, яка надала йому політичний притулок, буде вирішено дипломатичним шляхом. Засновник сайту WikiLeaks, який публікував секретні документи уряду США, вже більше ніж два місяці переховується в дипмісії Еквадору, щоб уникнути екстрадиції до Швеції. Там проти нього висунуті звинувачення в злочинах на сексуальному ґрунті. За рішенням британського суду Лондон повинен вислати його для судового розгляду.

Через кілька тижнів після того, як Ассанж сховався в посольстві, Великобританія пригрозила заарештувати його безпосередньо в дипмісії, однак пізніше відмовилася від цих планів. Після того, як Еквадор надав йому притулок, Лондон заявив, що не допустить виїзду Ассанжа за межі країни і заарештує його при спробі залишити будівлю посольства.

В рамках врегулювання конфлікту в середу, 29 серпня, віце-президент Еквадору Ленін Моренно обговорював ситуацію з міністром закордонних справ Великобританії Вільямом Хейгом, який за підсумками зустрічі заявив телеканалу ВВС, що вирішення конфлікту найближчим часом малоймовірне.

Проте глава еквадорської дипломатії Рікардо Патино повідомив у середу, що Лондон може погодитися видати Ассанжу письмові гарантії того, що зі Швеції його не зможуть екстрадувати в яку-небудь третю країну. За його словами, якщо Ассанж отримає такі папери, він відмовиться від наданого статусу і поїде до Швеції.

Ассанж стверджує, що звинувачення проти нього сфабриковані для того, щоб шведська влада мала можливість передати його в США, де йому можуть бути пред'явлені звинувачення в шпигунстві. Держдепартамент кілька разів спростовував цю версію. У США вже близько двох років перебуває під вартою і чекає суду рядовий Бредлі Меннінг, який передав Ассанжу для публікації тисячі секретних документів американського уряду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter