ГоловнаСвіт

Нігерія веде переговори з радикальними ісламістами

Жертвами боротьби з "Боко Харам" стали 1400 осіб.

Нігерія веде переговори з радикальними ісламістами
архивное фото
Фото: novostiua.net

Уряд Нігерії заявив, що "неофіційними каналами" зміг налагодити контакти з угрупованням ісламізму "Боко Харам" і розпочав переговори, аби запобігти подальшому насильству в країні.

Про це повідомляє Agence France-Presse.

Зокрема, 26 серпня офіційний представник уряду заявив, що під час переговорів влада має намір з'ясувати, "чим саме невдоволені ці люди", і знайти шляхи виходу з кризи, які "у загальних інтересах гарантують мир і стабільність у Нігерії".

Уряд Нігерії і раніше намагався розпочати переговори з бойовиками, але спроби були невдалими. Місцева преса вже повідомляла про перемовини, але вперше ці відомості підтверджені урядом.

Угруповання "Боко Харам" виступає за створення на переважно мусульманській півночі Нігерії незалежної держави на засадах шаріату. "Боко Харам" також виступає проти західної освіти та культури, оскільки вважає, що вони згубно впливають на суспільство. Незважаючи на те, що свою діяльність угруповання почало 2002 року, активна збройна боротьба з урядом триває з 2010-го. Організація взяла на себе відповідальність за численні теракти в християнських церквах, напади на в'язниці і поліцейські дільниці. Із 2010 року від рук бойовиків загинули понад 1400 осіб.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter