ГоловнаСвіт

Норвезька в'язниця пом'якшить режим для Брейвіка

Терористові дозволять раз на тиждень приймати відвідувачів.

Норвезька в'язниця пом'якшить режим для Брейвіка

Норвезька в'язниця Іла, в стінах якої терорист Андерс Брейвік відбуватиме покарання, має намір піти на деякі поступки терористові, щоб компенсувати йому знаходження в ізоляції і відсутність спілкування. Про це повідомив газеті Aftenposten директор в'язниці Кнут Б'яркейд.

Терорист утримуватиметься в блоці особливо суворого режиму, зараз він єдиний такий в'язень у Норвегії. "На моїй пам'яті це перший випадок в норвезькій історії, коли ув'язнений буде так довго перебувати на особливо суворому режимі утримання. Ми повинні якось компенсувати йому ізоляцію, щоб у нього не розвинулося ніяких відхилень", - сказав Б'яркейд. За його словами, для цього адміністрації Іла доведеться "піти на поступки щодо відвідувань, наявності в камері комп'ютера тощо".

Він підкреслив, що ноутбук Брейвік отримав тільки на час попереднього ув'язнення, і зараз поліція може його забрати. "Це питання буде знову винесено на обговорення. У звичайної друкарської машинки є деталі, які можна зняти, і її складніше убезпечити, ніж ноутбук", - пояснив начальник в'язниці. У в камері Брейвіка комп'ютер прозорими панелями прикріплено до столу.

Терористові буде дозволено раз на тиждень приймати відвідувачів - спілкування відбуватиметься через прозору перегородку під наглядом персоналу тюрми і триватиме одну годину. Тюремники не будуть контролювати зміст інтерв'ю.

Про намір зустрітися з терористом вперше заявило норвезьке ЗМІ - телекомпанія NRK, але сам він через своїх адвокатів дав зрозуміти, що наразі орієнтований на спілкування тільки з іноземними журналістами.

Крім того, повідомив Б'яркейд, терорист зможе листуватися і навіть надсилати поштою книги, які напише. Всі послання, втім, будуть читати співробітники Іли.

У п'ятницю Окружний суд Осло визнав Брейвіка осудним і засудив до 21 року тюремного ув'язнення з можливим продовженням цього терміну. Відомо, що в розпорядженні Брейвіка будуть три кімнати - спальня, кабінет і тренажерна зала, кожна площею 8 кв метрів. Тут він утримувався і в період попереднього ув'язнення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter