ГоловнаСвіт

Британська влада відкликала погрозу вторгнення в посольство Еквадору

Зовнішньополітичне відомство підкреслило, що Великобританія не дозволить Ассанжу залишити країну.

Британська влада відкликала погрозу вторгнення в посольство Еквадору

Влада Великобританії відкликала погрозу вторгнення в посольство Еквадору в Лондоні, в якому переховується засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж. Про це в суботу, 25 серпня, оголосив президент Еквадору Рафаель Корреа в щотижневому зверненні.

"Ми вважаємо цей нещасливий інцидент вичерпаним", - заявив Корреа, зазначивши, що британська влада припустилася "смертельної дипломатичної помилки", пригрозивши увійти на територію посольства Еквадору в Лондоні, щоб заарештувати Ассанжа. Про те, що погроза вторгнення в посольство відкликана, еквадорських дипломатів, за словами Корреа, повідомило британське зовнішньополітичне відомство.

15 серпня Еквадор заявив, що британська влада погрожує проникнути на територію посольства в Лондоні, щоб заарештувати Ассанжа, який переховується в дипмісії з 19 червня. Пізніше представники МЗС Великобританії пояснили, що мова про вторгнення до посольства не йде. Проте зовнішньополітичне відомство підкреслило, що Великобританія не дозволить Ассанжу, якому Еквадор надав притулок, залишити країну. У відповідь на це влада Еквадору оголосила, що Великобританія не відмовилася від своїх намірів і не вибачилася за погрози, а тому небезпека вторгнення в посольство зберігається.

Джуліана Ассанжа, який заснував 2006 року сайт Wikileaks, що спеціалізується на публікації секретної інформації, було заарештовано у Великобританії в грудні 2010 року за запитом правоохоронних органів Швеції, де проти нього було висунуто звинувачення в сексуальних домаганнях. Ассанж і його прихильники заявили, що справа була сфабрикована, а влада Швеції намагається домогтися його екстрадиції для того, щоб потім передати США. Захист Ассанжа намагався через суд домогтися заборони на його видачу владі Швеції, однак зазнав поразки.

Джерело: Lenta.ru
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook