ГоловнаСвіт

Австралія доповнить свої винищувачі американськими "глушилками"

Сили оборони Австралії вважають технологію "найбільшим стратегічним збільшенням" своїх можливостей.

Австралія встановить на половину своїх винищувачів сучасні американські "глушилки", ставши першою країною за межами США, яка використовує цю систему.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міноборони Австралії.

Австралія є близьким союзником США, минулого року вона погодилася розмістити 2500 американських морських піхотинців у північному місті Дарвін.

12 австралійських Боїнгів F/A-18E/F "Супер Хорнет" перетворять на так звані "айсберги", що дозволить їм використовувати ті самі технології, які паралізували зв'язок і ракетні системи повітряної кампанії НАТО в Лівії торік.

Технологія обійдеться Австралії в 1,55 млрд, а перший "айсберг" запустять 2018 року.

"На мій погляд, це, мабуть, одне з найбільш стратегічних збільшень можливостей ADF відтоді, як ми замовили F-111 (наприкінці 1960-х)", - заявив головний маршал ВПС Австралії Джефф Браун. ADF є абревіатурою для Сил оборони Австралії.

"Айсберги" ВПС США є спеціалізованою версією двомісного F/A-18E/F "Супер Хорнет", електронний військовий потенціал яких забезпечується в основному Northrop Grumman. Літаки вперше використовували в бою для дотримання "безпольотної зони", встановленої ООН над Лівією, а також забезпечували супровід і перешкоди під час авіаатак.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter