ГоловнаСвіт

Поліція Японії заарештувала китайців, які висадилися на спірному острові

Прем'єр-міністр Йосіхіко Нода заявив, що влада поводитиметься з порушниками чітко відповідно до місцевих законів.

Поліція Японії заарештувала китайців, які висадилися на спірному острові
Японская береговая охрана
Фото: livejournal.com

Японська поліція 15 серпня заарештували групу гонконгівських активістів, які відстоюють китайську приналежність спірного архіпелагу в Східно-Китайському морі. П'ятьом китайцям, які висадилися на островах Дяоюйтай, інкримінують порушення міграційного законодавства та незаконне перетинання кордону.

Прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода заявив, що влада поводитиметься з порушниками чітко відповідно до місцевих законів.

Активісти не робили секрету зі своїх планів, заявивши, що їхня поїздка на спірні острови - це відповідь на плани японських парламентаріїв відвідати їхні. Саме тому на місці подій їх уже очікували японські поліцейські, а також посилені патрулі берегової охорони.

Міністерство закордонних справ КНР уже відреагувало на ситуацію. За даними Reuters, воно планує надіслати офіційний протест на дії Токіо до активістів.

Майже одночасно із цим загострилися відносини Японії з іще однією сусідньою країною - Південною Кореєю. Токіо висловив протест після слів південнокорейського президента Лі Мьон Бака про те, що японський імператор Акіхіто повинен перепросити корейців за злочини своїх співвітчизників під час Другої світової війни, якщо хоче відвідати Сеул.

У Токіо визнали, що корейці навмисно роблять імператора відповідальним за злочини, що, на думку японців, "занадто далеко заходить".

Відносини Японії з Південною Кореєю і Китаєм постійно напружені через питання про приналежність кількох спірних архіпелагів. Особливо гарячими ці суперечки стали після виявлення на шельфі островів значних запасів вуглеводневої сировини.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter