ГоловнаСвіт

КНДР має намір переглянути ядерну політику через замах на пам'ятник

Причина - викриття "змови" з метою підриву пам'ятника Кім Ір Сену.

КНДР має намір переглянути ядерну політику через замах на пам'ятник
Фото: sibnovosti.ru

МЗС Північної Кореї заявило в п'ятницю, що Пхеньян "змушений повністю переглянути ядерне питання" після того, як у цій країні заявили про викриття змови з метою підриву пам'ятника першому президентові КНДР Кім Ір Сену в одному з міст.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У заяві, яку передало державне Центральне телеграфне агентство Кореї, стверджується, що винні в цьому замаху США, які таким чином повністю порушили основи декількох домовленостей, в яких Вашингтон заявляв, що не має до Пхеньяну ворожості або намірів нападу; в тих самих домовленостях Північна Корея також зобов'язувалася припинити або обмежити свою ядерну програму, за якою Пхеньян уже створив ядерну зброю.

Замах на пам'ятник Кім Ір Сену, про який стверджує Північна Корея, у заяві названо "військовою дією, що за своєю серйозністю те саме, що військове вторгнення". Як конкретно Пхеньян збирається переглядати ядерне питання, не уточнюється.

У Північній Кореї заявляють, що викрили змову США і Південної Кореї підірвати один із пам'ятників Кім Ір Сену в одному з міст на півночі країни, який повинен був здійснити перебіжчик з Півночі, який заради цього нелегально повернувся на територію країни і його спіймали.

Зазначимо, що в травні ц.р. Верховне народне зібрання КНДР внесло до Конституції республіки поправку, згідно з якою країна офіційно проголошується ядерною державою. Ухвалення поправки відбулося ще в квітні 2012 р., офіційно вона була інкорпорована в середині травня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter