ГоловнаСвіт

Адміністративний суд Єгипту переніс засідання через бійку

Державна рада Єгипту вирішить долю уряду.

Під час засідання Державної ради (вищого адміністративного суду) Єгипту, яка вирішує майбутнє парламенту, спалахнула бійка.

Про це повідомляє Reuters 17 липня.

Сьогодні Держрада розглядає близько 50 позовів з внутрішньополітичних рішень єгипетської влади і подій в країні за останній рік. Залежно від рішень суду, новий ісламістський президент країни Мухаммед Мурсі або отримає підтримку, або програє в боротьбі за владу з військовими.

Союзники Мурсі з руху "Брати-Мусульмани" вітали "вирішальний" день демократичних перетворень в країні. На знак протесту сотні прихильників Мурсі прийшли до будівлі суду, звинувачуючи генералів у використанні судової влади, щоб підірвати її авторитет.

Незважаючи на свою перемогу на виборах у червні, Мурсі досі має сформувати кабінет міністрів. Крім того, в Єгипті досі немає повністю функціонуючого уряду, парламенту і конституції.

Розбіжності в суді виникли навколо створеної ісламістами парламентської асамблеї, якій доручено написання нової конституції. Розбіжності були відображені в суді, де представники громадськості штовхали адвокатів і один одного, вигукуючи вимоги і зустрічні вимоги.

"Геть, геть військове правління!", - скандували маніфестанти з "Братів-Мусульман", які хочуть, щоб парламентська асамблея продовжувала свою роботу.

Це викликало гнівну реакцію їхніх опонентів, які у відповідь кричали: "Геть, геть владу Верховного керівництва (братства)".

"Скасувати засідання, - сказав правозахисник Набил Гавриїла. - Це не правосуддя... Я вважаю, що Мурсі несе особисту відповідальність за цей хаос. Він відповідальний за наведення порядку".

Суддя Абдель Салям ель-Наггар розповів присутнім, що суд не був заляканий і лише зупинив розгляд, щоб розрядити напружену атмосферу перед скликанням правозахисників в окремій палаті суду.

"Цей суд завжди пишався, що його палати є відкритими для громадськості, - сказав він їм. Ця громадськість нас захищала. Але те, що трапилося в цій палаті - хіба такий тероризм прийнятний?", - підкреслив Наггар.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter