ГоловнаСвіт

ЗМІ: Берлусконі може знову висунутися на посаду прем'єра

Окрім планів знову претендувати на посаду голови уряду, політик має намір укотре змінити назву своєї партії.

ЗМІ: Берлусконі може знову висунутися на посаду прем'єра

Лідер партії "Народ свободи" Сильвіо Берлусконі, який пішов із посади голови уряду Італії в листопаді 2011 року і не раз заявляв, що не планує претендувати на головне крісло країни, знову може запропонувати себе як прем'єр-міністра після парламентських виборів 2013 року.

Як зазначає видання, такий сценарій розвитку подій було заявлено напередодні ввечері на зустрічі партії "Народ свободи" (НС) в неофіційній римській резиденції Берлусконі Палацо Граціолі, де, зокрема, обговорювали результати останніх опитувань, яких, на думку екс-прем'єра, не можна ігнорувати.

Зокрема, згідно з даними цих досліджень, партія Берлусконі без нього не отримає й 10% голосів виборців на виборах 2013 року. При цьому якщо НС висуне як кандидата на посаду прем'єра свого секретаря і "наступника" Берлусконі Анджеліно Альфано, то партія здобуде близько 18%.

Однак якщо список очолить сам Берлусконі й висловить готовність зайняти посаду голови уряду, а також якщо в списку стоятиме прізвища Альфано та кількох молодих керівників від НС, то це дозволить партії отримати на виборах 30%.

"Результат, якого може бути недостатньо, щоб знову керувати країною, але який дозволить Берлусконі та його партії грати вирішальну роль у наступному парламенті, надто якщо буде створено велику коаліцію, покликану продовжити вихід з економічної кризи", - зазначає Corriere della Sera.

Газета додає, що останні два літні місяці Берлусконі присвятить підготовці до повернення у велику політику, а також написанню нової економічної програми. При цьому він не поїде відпочивати на свою віллу на Сардинії і залишиться в будинку під Міланом.

Окрім планів знову претендувати на посаду голови уряду, Берлусконі має намір укотре змінити назву власної партії, відмовившись від нинішньої "Народ свободи".

Берлусконі пішов у відставку з посади голови уряду в листопаді минулого року внаслідок гострої політичної кризи, яка вибухнула на Апеннінах на тлі серйозних економічних труднощів. На зміну урядові Берлусконі прийшов технічний уряд на чолі з відомим економістом Маріо Монті, який планує залишатися при владі лише до 2013 року і не має наміру претендувати на новий прем'єрський термін.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter