ГоловнаСвіт

Nokia планує закрити завод у Фінляндії

Загальна кількість скорочених робочих місць 2010 року сягнула 40 тис.

Nokia планує закрити завод у Фінляндії
Фото: allnokia.ru

Фінська корпорація Nokia планує скоротити 10 тис. робочих місць у всьому світі. Як зазначено в опублікованому сьогодні прес-релізі компанії, такі заходи зумовлені тим, що чистий збиток підрозділу з виробництва мобільних телефонів за II квартал 2012 року може перевищити прогнози. В рамках наймасштабнішого за останні кілька років скорочення штату співробітників компанії також буде закрито єдиний завод Nokia у Фінляндії. Загальне число скорочених робочих місць із 2010 року, коли головою компанії став Стівен Елоп, сягнуло 40 тисяч.

Nokia є одним зі світових лідерів у галузі мобільних комунікаційних технологій. Компанія займається виробництвом мобільної апаратури та розробкою програмного забезпечення для телефонів і кишенькових персональних комп'ютерів (КПК). Штат співробітників компанії перевищує 123 тис. осіб (включаючи співробітників підрозділу Nokia Siemens Networks), причому значна їх частина працює в галузі досліджень і розробок (близько 30% усього персоналу). Продукцію компанії реалізують у 160 країнах.

Останнім часом фінська компанія зіткнулася з жорсткою конкуренцією з боку Apple, яка почала домінувати на ринку, а також із популярністю операційної системи Android, якій користувачі все частіше віддають перевагу замість Nokia ОС Symbian. У лютому 2011 р. компанія оголосила про припинення виробництва пристроїв на основі Symbian і перехід до операційної системи Microsoft Windows Phone. Таке рішення сприйняли негативно, акції компанії відтоді упали в ціні більш ніж на 70%.

Раніше сьогодні Nokia погодила умови угоди з продажу свого підрозділу Vertu з виробництва елітних мобільних телефонів із використанням дорогоцінних металів скандинавської інвестиційної компанії EQT VI. Транзакція, деталі якої не розкривають, повинна завершитися в другій половині 2012 р. у разі отримання всіх необхідних дозволів із боку регулюючих органів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter