ГоловнаСвіт

Деяким громадянам Франції знизять пенсійний вік

Узгодження документа має завершитися до кінця червня.

Деяким громадянам Франції знизять пенсійний вік
Фото: finance.obozrevatel.com

Уряд Франції підписав декрет, відповідно до якого мінімальний вік виходу на пенсію для низки громадян країни буде знижено з 62 до 60 років. Про це заявила міністр з соціальних питань Марісоль Турен.

Межа пенсійного віку буде знижена для тих, хто почав працювати в 18 років. Узгодження документа має завершитися до кінця червня.

2010 року тодішній президент Франції Ніколя Саркозі підписав поправки в законодавство, відповідно до яких вік виходу французів на пенсію було збільшено з 60 до 62 років. Поправки мали набрати чинності 2017 року. Пенсійна реформа, проведена в межах боротьби за зниження бюджетних витрат, викликала різке невдоволення населення і призвела до численних загальнонаціональних страйків.

Таким чином, зазначають ЗМІ, нова влада Франції пом'якшила умови пенсійної реформи, введеної колишнім урядом. Відповідна обіцянка стала одним із основних пунктів передвиборної програми Франсуа Олланда, який переміг на президентських виборах у травні цього року.

Турен зазначила, що рішення уряду відмовитися від підвищення пенсійного віку для низки громадян коштуватиме країні 1,1 млрд євро щороку до 2017 року і 3 млрд євро після.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter