ГоловнаСвіт

Вартість пляшки горілки сягне 250 рублів

Поступове підвищення акцизів змусить росіян перейти з фірмових алкогольних напоїв на самогон.

Вартість пляшки горілки сягне 250 рублів
Фото: Lenta.ru

Мінімальна вартість пляшки горілки через два роки становитиме 250 рублів. Про це заявив у Раді Федерації голова Росалкогольрегулювання Ігор Чуян. За його словами, вже цьогоріч півлітра горілки масового сегмента коштуватиме 150-160 рублів, а 2013-го - 190 рублів.

Зростання цін пов'язане з підвищенням акцизів. Як заявив Чуян, таке подорожчання є правильним, оскільки, по-перше, знижує доступність горілки для населення, а по-друге, збільшує надходження до бюджету.

Водночас він зазначив, що для виконання таких заходів потрібно повністю легалізувати алкогольний ринок. Для цього слід ретельніше контролювати роздрібний продаж. За словами Чуяна, 2011 року було виявлено 27 нелегальних підприємств, що випускали алкоголь. При цьому було конфісковано 7 мільйонів пляшок контрафакту.

Голова Росалкогольрегулювання також зазначив, що зі зростанням акцизів підвищився і загальний обсяг зборів. У першому кварталі ця сума зросла на 19%.

Акциз на міцний алкоголь на 2012 рік встановлено в розмірі 300 рублів за літр. 2013-го він зросте до 400 рублів, а 2014 року - до 500 рублів. Згідно з пропозицією мінфіну, до 2015 року ставка акцизу зросте до 560 рублів за літр.

У листопаді 2011 року інвесткомпанія "Ренесанс капітал" опублікувала дослідження, в якому було зазначено, що поетапне підвищення акцизів змусить росіян перейти з фірмових алкогольних напоїв на самогон. За оцінкою експертів, підвищення податків призведе до скорочення споживання горілки на 30%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram