ГоловнаСвіт

Лукашенко: помилувані опозиціонери вийшли на волю не через тиск ЄС

За словами президента, якщо будуть ляпати язиками - повернуться назад

Лукашенко: помилувані опозиціонери вийшли на волю не через тиск ЄС

Помилувані опозиціонери вийшли на волю не через тиск Євросоюзу.

Про це заявив сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє кореспондент БЕЛТА.

"Не написали б прохання про помилування - сиділи б досі, і ті, хто там залишився і не написав цього звернення на ім'я президента, будуть сидіти. Ось і весь тиск. Ніхто на мене тут не натисне", - сказав президент.

При цьому глава держави попередив: "Ще один "тиск" - і ті базіки, які вийшли на волю і повинні подякувати, що з ними так обійшлися, можуть повернутися знову в колонію".

"Вони просто, напевно, жадають цього. Чесніше було б по-чоловічому прийти до когось там або натякнути: мовляв, уже набридло на волі, ми політв'язні, поверніть нас назад", - сказав керівник держави. "Тому ми тут жодного тиску не стерпимо. Перед цим я казав, за яких умов вони можуть вийти на волю", - додав він.

Водночас Олександр Лукашенко розповів, що, ухвалюючи рішення про помилування, зважав і на особисті аспекти: наявність маленької дитини в одного зі звільнених і проблеми зі здоров'ям в іншого. "Не було б малюка в одного, а в іншого спина раптом не заболіла б (там він уже ходити не міг, повзав, щоправда, тут, коли вийшов, побіг), я, може, навіть і не реагував би так на їхні прохання. Подумав, гаразд, нехай вони будуть у своїх сім'ях", - сказав глава держави.

"Але будуть ляпати язиками - повернуться туди. От і весь буде тиск", - наголосив президент.

"Якщо хочуть повернутися в колонію, нехай скажуть. Два слова, 2:00 - і ми їх знову туди повернемо, якщо вони хочуть цього", - додав він.

"Некрасиво президентові робити це. Треба припиняти це. А то їх, бачте, випустили, а 20 чи 30 тис. ув'язнених сьогодні такої пільги не отримали. Це нормально, це справедливо з боку президента? Ні", - вважає глава держави.

"Тому не слухайте, що хтось натиснув і т.д. Будь-який тиск боком вилізе", - попередив президент.

"Ось вони зараз кажуть: натиснули, тому послів пустили. Ми, навпаки, послам сказали: хлопці, ви поїхали, побудьте там, посли сьогодні висловили побажання повернутися сюди. Але треба ж перевернути ситуацію, щоб нібито не зганьбитися", - сказав глава держави. "Та люди ж не дурні, вони це розуміють", - додав він.

Нагадаємо, звільнення Саннікова, Бондаренка й інших політв'язнів є основною умовою скасування санкцій проти Білорусі, які запровадив Євросоюз.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter