ГоловнаТехнології

Роскомнагляд подав до суду позов про заборону Telegram у Росії

Месенджер відмовився надати ФСБ ключі шифрування листування своїх користувачів.

Роскомнагляд подав до суду позов про заборону Telegram у Росії
Логотип мессенджера Telegram
Фото: Wikipedia

Роскомнагляд подав у Таганський районний суд Москви позовну заяву про обмеження доступу до інформаційних ресурсів Telegram у Росії.

Про це повідомляють на сайті відомства.

Причина позову - месенджер відмовився надати ФСБ ключі шифрування листування своїх користувачів.

20 березня Роскомнагляд опублікував офіційне повідомлення про необхідність виконання Telegram цих обов'язків. Тоді ж відомство пригрозило месенджеру, що звернеться до суду з позовом про блокування Telegram на території Росії, якщо він не виконає запит у встановлений 15-денний термін (він закінчився 4 квітня).

Засновник месенджера Павло Дуров неодноразово наголошував, що не надасть доступу до месенджера "жодній спецслужбі в світі". Улітку 2017 року ФСБ попросила у месенджера доступ до повідомлень, надісланих з шести телефонних номерів людей, підозрюваних у тероризмі. Telegram відмовився це зробити, через що ФСБ подала позов до суду, і месенджер оштрафували на 400 тис. рублів. Згодом Telegram подав зустрічний позов проти ФСБ.

Дуров також зазначав, що надати "ключі для дешифрування" повідомлень у месенджері неможливо технічно, оскільки метод кінцевого шифрування цього не дозволяє.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter