>

Сочі-2014: Калла вигризла для Швеції "золото" в лижній естафеті

Не даремно на честь Шарлотти спорудили пам'ятник

Жіноча збірна Швеції виграла лижну естафету 4х5 км в Сочі. Шведки на жодному етапі не випали з ТОП-3, але на останній відрізок Шарлотта Калла вирушила з 25-секундним відставанням від лідерів - збірних Фінляндії та Німеччини.

Проте Калла швидко "з'їдала" відставання, і на стадіон спортсменки прийшли одночасно. А на останньому віражі перед фінішною прямою Калла обійшла і німкеню Деніз Херманн, і фіннку Крісту Ляхтеенмякі.

Додамо, що на Олімпіаді-2010 Шарлотта стала першою за 42 роки шведською спортсменкою, котра завоювала індивідуальну золоту медаль на зимових Іграх, здобувши перемогу на дистанції 10 км вільним стилем.

За мотивами того тріумфу в липні 2010 року в рідному місті Калли - Тарендо - на її честь спорудили статую.

На Сочинській Олімпіаді Шарлотта раніше двічі ставала "срібною" - у скіатлоні та на дистанції 10 км класичним стилем.

Зазначимо, що норвежки стали лише п'ятими, а наша збірна тільки на останньому етапі змогла покинути передостаннє місце і фінішувати 12-ю.