ГоловнаСпорт

Протест на поразку боксера Гвоздика відхилено

Українцю не вдасться поборотися за "золото", він приніс своїй країні лише бронзу.

Протест на поразку боксера Гвоздика відхилено
Александр Гвоздик (слева)
Фото: EPA/UPG

Міжнародна асоціація любительського боксу (AIBA) відхилила протест України на результат поєдинку Олександра Гвоздика з казахським спортсменом Аділбеком Ніязимбетовим на Олімпіаді в Лондоні.

Про це повідомляє Національний олімпійський комітет України.

Нагадаємо, що поєдинок закінчився нічиєю 13-13, але судді ухвалили рішення на користь казаха.

Українці подали протест із вимогою перерахувати очки за нанесені удари, а також розглянути незастосування штрафних санкцій до казахського спортсмена за утримання Олександра Гвоздика (за правилами за три утримання повинні виносити попередження і штраф - мінус 2 очки).

Журі AIBA прийняло протест на розгляд і близько 4-ї ночі за київським часом передало українцям своє рішення. Згідно з ним, попередження за утримання не виносили, оскільки обидва боксери йшли в клінч, тому такі дії були обопільними. Щодо перерахунку очок за завдані удари судді повідомили наступне: "Очки нараховано правильно, так само, як і остаточне рішення суддів щодо переможця".

За статутом AIBA, ніяких інших апеляційних дій вчинити не можна. Спортивний арбітражний суд (Court of Arbitration for Sport), який є міжнародним органом рішення спірних моментів у спорті, нещодавно давав роз'яснення, що, згідно зі статутом AIBA, цей суд не має права розглядати рішення Міжнародної асоціації любительського боксу, а тому рішення AIBA після розгляду протестів є остаточними.

Нагадаємо, що троє українців вийшли у фінали олімпійського турніру, де вони поборються за "золото". Це - Василь Ломаченко, Олександр Усик і Денис Беринчик. Іще двоє українських боксерів, а саме - Тарас Шелестюк та Олександр Гвоздик, залишилися з бронзовими нагородами. Водночас результати двох чвертьфінальних поєдинків раніше оскаржували суперники, і саме Тараса Шелестюка та Олександра Гвоздика вдавалося відстояти на Олімпіаді в Лондоні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter