ГоловнаСуспільствоЖиття

​Суспільне оприлюднило розклад трансляцій богослужінь різних конфесій на час карантину

Богослужінь УПЦ Московського патріархату в розкладі немає.

​Суспільне оприлюднило розклад трансляцій богослужінь різних конфесій на час карантину
Фото: LB.ua

З 27 березня по п'ятницях, суботах і неділях на телеканалах UA:Суспільне мовлення транслюватимуться богослужіння та обрядові заходи.

Про це повідомляється на сайті мовника.

"У зв'язку з введенням карантину через загрозу поширення коронавірусу в Україні багато наших земляків не мають можливості збиратися в церквах та інших релігійних спорудах. Щоб допомогти віруючим задовольнити духовні потреби, UA:Суспільне мовлення транслюватиме на загальнонаціональних і регіональних телеканалах богослужіння та інші обрядові заходи головних церков і релігійних організацій", - йдеться в повідомленні.

Щотижня протягом карантину глядачі зможуть дивитися трансляції на загальнонаціональних телеканалах: UA:ПЕРШИЙ, UA:КУЛЬТУРА та UA:Крим, а також на сайтах цих каналів та на всіх регіональних платформах Суспільного мовника.

У п'ятницю, 27 березня, на суспільному телеканалі UA:Крим транслюватимуться:

10:00 - п'ятнична проповідь з Київської соборної мечеті "Ар-Рахма", організована Духовним управлінням мусульман України;

12:00 - п'ятнична проповідь Муфтія мусульман Криму.

Щоп'ятниці з 3 квітня на телеканалі UA:Крим транслюватимуться:

10:00 - п'ятнична проповідь з Київської соборної мечеті "Ар-Рахма", організована Духовним управлінням мусульман України;

12:00 - намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України "Умма";

12:15 - настанова Духовного управління мусульман АР Крим.

Щосуботи з 28 березня о 10:00 на телеканалі UA:КУЛЬТУРА показуватимуть богослужіння Церкви адвентистів сьомого дня.

Щонеділі з 29 березня на телеканалах UA:ПЕРШИЙ, UA:Крим та на всіх регіональних філіях Суспільного мовника транслюватимуться недільні богослужіння з трьох церков:

з 9:30 по 10:00 - Недільна свята меса Римо-Католицької церкви в Україні;

з 10:00 по 11:30 - трансляція Божественної літургії у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної церкви України і всеукраїнської молитви;

з 11:30 по 12:30 - Недільну літургію Української Греко-Католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Щонеділі з 29 березня на телеканалі UA:КУЛЬТУРА транслюватимуться:

з 12:30 - Недільне богослужіння Церкви євангельських християн-баптистів;

з 13:00 - Недільне богослужіння Української Євангельської церкви;

з 13:30 - Недільне богослужіння Української Церкви християн віри євангельської.

Богослужінь УПЦ Московського патріархату в розкладі немає.

Напередодні президент Володимир Зеленський провів зустріч з главами церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19. Глава держави повідомив про підготовку проєкту "Великдень вдома".

Глава Української Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав дав поради, як під час пандемії COVID-19 служити страсні і великодні богослужіння.

У Православній церкві України заявили, що Священний Синод "буде приймати відповідні практичні рекомендації для духовенства і мирян із наближенням відповідного часу".

Раніше ПЦУ дозволила проведення богослужінь у храмах тільки священниками і закликала віруючих брати участь у богослужіннях дистанційно. Схоже рішення ухвалила і УГКЦ.

Зазначимо, що свято Воскресіння Господнього (Великдень) християни західного обряду (католики і протестанти) в 2020 році відзначають 12 квітня, східного обряду (православні) - 19 квітня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram