ГоловнаСуспільствоЖиття

Уперше в Україні суд заборонив цирку використовувати тварин через умови їх утримання

Дикі тварини повинні утримуватися в умовах, наближених до природного середовища.

Уперше в Україні суд заборонив цирку використовувати тварин через умови їх утримання
Фото: pushkinska.net

Одеський окружний адміністративний суд заборонив місцевому цирку експлуатувати диких тварин до усунення порушень в умовах їх утримання.

Про це повідомляє місцеве видання "Пушкинская".

Позов проти цирку подала Держекоінспекція області після його перевірки. Вона вимагала обмежити утримання та експлуатацію диких тварин, а також виправити низку порушень, зазначених раніше в приписах, які цирк відмовляється виконувати з 2018 року.

Ініціатор громадської організації UAnimals Олександр Тодорчук уточнив, що заборона тимчасова - до усунення порушень.

Згідно із законодавством, дикі тварини повинні утримуватися в умовах, наближених до природного середовища - повинна бути земля, трава, дерева і т.ін. Також необхідно витримувати норми мінімальних площ, замість кліток повинні бути вольєри - земельні ділянки з огорожами. Одеський цирк, за словами представників екоінспекції, не може задовольнити ці вимоги, отже, виступи диких тварин у цирку потрібно заборонити.

Комерційний директор цирку Юрій Горлачов не погодився з вимогами екоінспекції. Він пояснив, що на балансі цирку тварин немає, вони лише тимчасово перебувають на його території. На думку Горлачова, вся відповідальність за утримання і поводження з тваринами лежить на власниках, а не цирках, оскільки навіть клітку кожен власник привозить свою.

Також він попросив залучити до справи представника Міністерства культури, оскільки головне відомство може розповісти, в якому форматі зобов'язаний працювати цирк, а також є тим органом, якому цирк підпорядковується і перед ким звітує. Суд це прохання відхилив.

Нагадаємо, 15 вересня в Києві пройшов марш за гуманне ставлення до тварин "Захист слабких - справа сильних".

У березні Київський суд заборонив у столиці пересувні цирки-шапіто з тваринами.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter