ГоловнаСуспільствоЖиття

Суд у справі про вбивство журналіста Сергієнка перенесли через неявку адвокатів

Захист оскаржить березневе рішення про арешт, хоча пізніше було ухвалено ще одне.

Суд у справі про вбивство журналіста Сергієнка перенесли через неявку адвокатів
Фото: Свобода

Київський апеляційний суд переніс на вересень розгляд апеляції на арешт Вадима Мельника, якого звинувачують у вбивстві журналіста Василя Сергієнка. На сьогоднішнє засідання не прийшли адвокати захисту: напередодні вони сповістили суд, що не зможуть бути присутніми в залі через судове засідання в Харкові, повідомляє "Цензор.нет".

Представників прокуратури і потерпілих адвокати про свою відсутність не попередили.

"Не відбулося засідання у зв'язку з тим, що сторона захисту дуже пізно повідомила суду про те, що вона не зможе з'явитися. З боку звинувачення з'явилися всі, зокрема, представники потерпілих", - пояснив начальник відділу прокуратури Черкаської області Антон Греков.

Уже згадана скарга стосується запобіжного заходу у вигляді арешту Мельника, ухваленого судом у березні поточного року. Після цього в травні були інші постанови суду про арешт, тому звинувачення стверджує, що навіть у разі оскарження на користь Мельника він усе одно залишиться під вартою, оскільки є новіші рішення про запобіжний захід у вигляді арешту.

"Ця практика є новою для України. Раніше жодна зі сторін не була в праві оскаржити ухвалені рішення під час судового провадження. Конституційний Суд вніс зміни, полегшивши тим самим становище обвинуваченого. Тепер на будь-якій стадії, зокрема в судовому провадженні, є право оскаржити такі рішення. Оскільки це нове для всіх, то практику будемо напрацьовувати в процесі".

Греков наголосив, що, на думку прокуратури, обвинувачений в організації злочину Мельник має залишитися під арештом, оскільки він тривалий час ухилявся від слідства.

Нагадаємо, 4 квітня 2014 року близько 20:30 у Корсуні-Шевченківському Черкаської області зловмисники викрали журналіста Василя Сергієнка. Потім його вбили, а тіло сховали в лісосмузі. У травні 2017 року правоохоронці затримали підозрюваного в організації вбивства - Вадима Мельника, колишнього начальника охорони депутата Геннадія Бобова. У березні 2018 року з'явилася інформація про те, що в США був затриманий ще один підозрюваний, ймовірний керівник групи викрадачів - Андрій Іносов.

На сьогодні за підозрою у викраденні та вбивстві Сергієнка заарештовано Володимира Воронкова та Вадима Мельника. Підозрюваним у виконанні вбивства Віктору Горбенку й Роману Недибалюку Городищенський райсуд Черкаської області змінив запобіжний захід на домашній арешт.    

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter