ГоловнаСуспільствоВійна

Хомчак: жодних команд не стріляти у відповідь на Донбасі не було

"Жодна людина, яка хоч щось розуміє у війні, такої команди не дасть".

Хомчак: жодних команд не стріляти у відповідь на Донбасі не було
Руслан Хомчак
Фото: facebook.com/generalpoltorak

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Руслан Хомчак заявив, що українським військовим на Донбасі не надходило команд про заборону вогню у відповідь.

Про це він розповів в інтерв'ю "BBC Україна".

"Жодної команди не дано. Там іде війна, і всі командири там на своїх місцях. Командир відділення командує відділенням, командир взводу - взводом, командир роти - ротою. У них жодних команд не відповідати немає", - запевнив Хомчак.

"Ну як можна на війні сказати: тебе б'ють, а ти не відповідай. Це один з елементів інформаційно-психологічної війни, який запускають у ефір, що нібито хтось прийшов і дав команду не відповідати на обстріл", - додав він.

Хомчак наголосив, що на переговорах йдеться переважно про те, щоб не відкривати вогонь першими.

На війні такого не буває. Жодна людина, яка хоч щось розуміє у війні, такої команди не дасть. І таких команд не було, таких команд я не отримував від нашого військово-політичного керівництва, і я таких команд не давав. І знаю точно, що командири там в ООС таких команд не давали і не дадуть. Не провокувати - це всі розуміють, що цього робити не треба. Адже вже скільки разів на найвищому рівні приймали рішення про припинення вогню, щоб не вести вогонь першими. Але якщо по нас ведеться вогонь, то, звичайно, як людина, яка п'ять років воює, не відповідатиме?" - сказав начальник Генштабу.

Нагадаємо, раніше представник України Леонід Кучма на зустрічі в Мінську запропонував під час складання угоди про введення режиму тиші в районі бойових дій внести в неї пункт, що забороняє ведення вогню у відповідь.

Кучма вийшов із переговорного процесу в Мінську в жовтні 2018 року. 3 червня президент Володимир Зеленський знову призначив його вести переговори з Росією з питань звільнення Донбасу та Криму.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter