ГоловнаСуспільствоЖиття

Частка українського мовлення на радіо і ТБ сягнула 92%

Мовлення українською охопило всі регіони.

Частка українського мовлення на радіо і ТБ сягнула 92%
Фото: Сергей Нужненко

Частка україномовного мовлення на телебаченні сягнула рекордного показника 92%. Про це повідомив член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Популярні російськомовні журналісти нарешті ведуть передачі українською мовою. Новини практично повністю україномовні. Фільми озвучують або дублюють українською. Усе це було б неможливо, якби не впровадження державою мовних квот на телебаченні два роки тому", - написав Костинський.

За його словами, закон про квоти не є ідеальним: спікери - гості інформаційних передач - мають право спілкуватися будь-якою мовою, дія закону поширюється тільки на мову ведучих, дикторів і репортерів, а власні російськомовні фільми та передачі телеканали мають право тільки титрувати.

"Але це не створює перешкод потужному послідовному впровадженню української мови на українському телебаченні. Чи не вперше ефір телеканалів на сході і заході, на півдні, в центрі і на півночі звучить однаково - українською. Українська мова фактично об'єднала Україну", - підкреслив Костинський.

Він нагадав, що закон про мовні квоти, прийнятий два роки тому, підготував ґрунт для ухвалення нового закону - про українську мову.

Нагадаємо, в грудні 2018-го вперше пісні українською мовою зайняли понад половину місць у річному рейтингу топ-40, який укладає медіа-сервіс ФДР. Абсолютна більшість композицій у річному чарті (25 треків) належить українським виконавцям. 22 композиції з них були заспівані державною мовою, дві - англійською, одна - російською.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter