ГоловнаСуспільствоВійна

Азовське море охоронятимуть "Кентаври", - Генштаб

Представник Генштабу розповів про очікуване поповнення в зброї і озброєнні ВМС.

Азовське море охоронятимуть "Кентаври", - Генштаб
Десантный катер Кентавр
Фото: ВМС ЗС України

До шести малих броньованих артилерійських катерів, які є в складі Військово-Морських Сил України, в 2019 році заплановано прийняття ще одного аналогічного катера і двох десантних катерів "Кентавр". Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник начальника головного управління оборонного планування Генерального штабу ЗС України В'ячеслав Дем'яненко, пише "Укрінформ".

"До складу ВМС прийнято шість малих броньованих артилерійських катерів, у поточному році заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів "Кентавр". Триває розробка технічного проекту ракетного катера типу "Лань", оснащеного ракетним комплексом "Нептун". США передали в ВМС України два патрульних катери типу Island в рамках міжнародної допомоги у військовій сфері. Тривають заходи щодо формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжі і в акваторії Азовського моря", - розповів Дем'яненко.

Говорячи про реформування армії, він зазначив, що в ВМСУ сформовано Морське командування, Командування морської піхоти, змінюється організаційна структура бойових частин і частин забезпечення. Крім того, за словами спікера, сформовано дивізіон і ланку суден забезпечення, які будуть виконувати виключно завдання щодо забезпечення функціонування корабельного складу.

У Києві заклали катери "Гюрза" і "Кентавр" для ВМСУ

Представник Генштабу повідомив, що сьогодні на озброєння прийнято 16 зразків і допущено до експлуатації 32 зразки озброєння і військової техніки, поставлено у війська близько 8000 одиниць нового або модернізованого озброєння і близько 500 тис. одиниць боєприпасів. "В якості технічної допомоги від США в війська поставлено п'ять радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби, 2500 приладів нічного бачення", - сказав Дем'яненко.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що російські військові в Криму перемістили і замаскували захоплені українські бронекатери "Нікополь" і "Бердянськ" та буксир "Яни Капу".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter