ГоловнаСуспільствоЖиття

Найвищі показники щодо впровадження інклюзивної освіти - у Дніпропетровській області, - Марина Порошенко

У регіоні вже працює 71 медіатека, 51 ресурсна кімната.

Найвищі показники щодо впровадження інклюзивної освіти - у Дніпропетровській області, - Марина Порошенко
Марина Порошенко и Валентин Резниченко

Дніпропетровська область має найвищі показники в Україні щодо впровадження інклюзивної освіти.

Про це заявила перша леді України та голова Благодійного Фонду президента Марина Порошенко.

"Це хороший приклад для інших областей", - зазначила вона.

За словами Порошенко, в регіоні вже працює 71 медіатека, 51 ресурсна кімната.

"Якщо два роки тому тут було всього чотири інклюзивні класи, то зараз вже 255 шкіл з інклюзією. Це сучасна світова практика, щоб діти з особливими освітніми потребами відчували себе захищеними, соціалізованими, могли спілкуватися з однолітками і отримували послуги на абсолютно новому рівні", - сказала Марина Порошенко.

Перша леді і глава Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко відвідали інклюзивно-ресурсний центр у реконструйованій частині Магдалинівської опорної школи. Тут зусиллями ОДА був зроблений окремий вхід для дітей з особливими потребами, ганок з пандусом, зала лікувальної фізкультури. У самому приміщенні продумано все до дрібниць, щоб особливі діти не відчували жодних перешкод.

У ресурсній кімнаті створені умови для відпочинку: тут є іграшки та м'які пуфи. Також була зроблена невелика кухня з їдальнею, де особливі діти набувають побутових навичок.

"Для нас дуже важливо, щоб доступ до якісної освіти мали всі без винятку маленькі жителі Дніпропетровщини. Незалежно від населеного пункту, в якому вони проживають, - у великому місті або віддаленому селі", - зазначив Резніченко.

Він повідомив, що зараз понад 800 дітей регіону з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, і це в 4 рази більше, ніж ще два роки тому. Крім того, в ІРЦ працюють нові фахівці: психологи, реабілітологи, дефектологи.

"Щаслива працювати в таких прекрасних умовах. Здійснилася моя мрія - кабінет, ресурсна і навчальна кімнати, оснащені всім необхідним. Телевізори, інтерактивні дошки, комп'ютери. Все за вищим розрядом. А ще - безліч сучасної методичної літератури, роздавального матеріалу", - розповіла психолог Юлія Топка.

"Ми створюємо сучасні інклюзивно-ресурсні центри у всіх опорних школах, які реконструюємо, - додав Резніченко. - В таких установах висококваліфіковані фахівці допомагають особливим малюкам соціалізуватися. Батькам більше не потрібно возити дітей на заняття в обласний центр. Всі умови для всебічного розвитку вони мають у себе в районі".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter