ГоловнаСуспільствоЖиття

Популярний київський храм перейшов в управління ПЦУ

Храм при Головному військовому клінічному госпіталі підпорядковувався УПЦ МЦ більш ніж 20 років.

Популярний київський храм перейшов в управління ПЦУ
Храм Покрова Пресвятой Богородицы при Главном военном клиническом госпитале
Фото: 5.ua

Храм Покрови Пресвятої Богородиці при Головному військовому клінічному госпіталі в Києві перейшов в управління Єдиної Української церкви.

Про це повідомляє "5 канал".

Відзначають, що цей храм підпорядковувався УПЦ МЦ більш ніж 20 років. Такі зміни в правлінні запропонував сам священик, а більшість парафіян підтримали його.

На думку парафіян, вони хотіли б приходити в цей храм, не думаючи, що він належить Московському Патріархату. Відвідувачі церкви добре ставляться до таких змін, розуміючи, що питання управління храмом також пов'язане з політичною проблемою війни і миру в країні.

Храм розташований на території київського військового госпіталю. Настоятель отець Олег Скнар тривалий час був військовим капеланом (незважаючи на офіційну заборону такої діяльності для священиків МП).

Ім'я патріарха Кирила тут не згадується під час недільних служб (що належить за каноном недільних служб) ще з початку Майдану. При цьому патріарха Варфоломія почали згадувати відразу після 11 жовтня (що викликало вкрай різку реакцію в управлінській верхівці МП).

Рішення про перехід у ПЦУ настоятель і парафіяни прийняли відразу після проведення Собору, однак - для дотримання всіх юридичних формальностей - очікували отримання томосу.

Усього на сьогодні в Києві дві парафії перейшли з МП у ПЦУ.

Нагадаємо, раніше в селі Ворсівка Малинського району Житомирщини, громада якого першою в області заявила про перехід у Православну церкву України, люди не пустили в храм священиків колишньої УПЦ Московського патріархату.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter