ГоловнаСуспільствоЖиття

НАБУ відповіло на звинувачення Єврейської громади у незаконному стеженні у київській синагозі (оновлено)

Головний рабин зажадав від правоохоронців дати оцінку діям Нацагентства.

НАБУ відповіло на звинувачення Єврейської громади у незаконному стеженні у київській синагозі (оновлено)
Головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман
Фото: Youtube

Єврейська громада Києва звинувачує Національне антикорупційне бюро України у незаконному стеженні.

Про це йдеться у заяві головного рабина України та Києва Моше Реувена Асмана.

Зазначається, що в жовтні Служба безпеки Єврейської громади Києва виявила стеження за Центральною синагогою (на вулиці Шота Руставелі). За даними громади, для стеження використовувалися автомобілі з підробленими номерами.

Джерела Єврейської громади ідентифікували деяких людей, які здійснювали стеження, як співробітників НАБУ.

У заяві головного рабина зазначається, що це не перший випадок стеження з боку НАБУ. У зв'язку з цим рабин вимагає від правоохоронців дати оцінку діям НАБУ, а також закликає міжнародні організації взяти під контроль розслідування.

Оновлення. Національне антикорупційне бюро спростувало інформацію про стеження за рабином. Відповідну заяву опубліковано на сторінці НАБУ у Фейсбуці.

"Інформація про те, що нібито Національне бюро здійснює незаконні слідчі дії щодо Єврейської громади Києва, не відповідає дійсності. Жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної синагоги міста Києва Національне бюро не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, торік головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман звернувся до президента Петра Порошенка у зв'язку з нагородженням Василя Квасновського орденом Свободи.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter