ГоловнаСуспільствоЖиття

В Україні будують 15 сховищ боєприпасів у вигляді залізобетонних "коконів"

Міноборони намагається втілити в життя підходи, які відповідають стандартам НАТО.

В Україні будують 15 сховищ боєприпасів у вигляді залізобетонних "коконів"
Фото: mil.gov.ua

Після інцидентів з пожежами на військових арсеналах у Балаклії і Калинівці Міністерство оборони розпочало будівництво нових сховищ для озброєння і боєприпасів.

Про це повідомляють на сайті Міноборони.

Ідеться про 15 сучасних заглиблених (обсипних) сховищ на трьох арсеналах.

"У цьому році почалося будівництво сучасних залізобетонних сховищ для боєприпасів згідно з розробленою цільовою програмою. Обрано об'єкти, де потрібне першочергове втручання і початок будівельних робіт. Розроблено технічну документацію, проведено тендерні процедури і на початку червня стартували будівельні роботи", - йдеться в повідомленні.

Відзначають, що Міноборони намагається втілити в життя нові технологічні підходи до забезпечення безпеки боєприпасів, які відповідають стандартам НАТО.

"Нові арсенали, по суті, є своєрідними капсулами для снарядів, ракет і іншого небезпечного військового майна, зважаючи на той факт, що значна його частина досі зберігалася просто неба і була вразливою до несприятливих факторів, не кажучи про можливе застосування противником засобів вогневого ураження", - повідомили в Міноборони.

Перебіг будівництва таких об'єктів - на постійному контролі міністра оборони Степана Полторака, який періодично їх інспектує.

"Головна перевага нових сховищ навіть не в залізобетонних «коконах», які навіть у разі надзвичайної події не дадуть розлітатися на велику відстань боєприпасам, а саме в облаштуванні сучасних автоматичних систем охорони, оповіщення та пожежогасіння, які зводять імовірність негативного впливу людського фактора майже до нуля", - підкреслили в Міноборони.

Нагадаємо, в березні минулого року на військовому арсеналі в Балаклії сталася пожежа, а потім почали вибухати боєприпаси. На складі зберігалося 138 тис. тонн боєприпасів. За словами міністра оборони, пожежа знищила 70% з них.

У вересні сталася пожежа і вибухи на складах військової частини в Калинівці Вінницької області. В результаті НП евакуювали близько 30 тисяч осіб. Також був закритий повітряний простір у радіусі 50 км від зони спалаху, від поверхні до необмеженої висоти.

У травні минулого року Міноборони отримало 200 млн гривень із держбюджету на відновлення арсеналів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter