ГоловнаСуспільствоЖиття

Суд у Рівненській області заблокував вимкнення аналогового телебачення в Україні

Концерн РРТ має намір виконувати рішення суду.

Суд у Рівненській області заблокував вимкнення аналогового телебачення в Україні
Фото: Depositphotos\Rangizzz

30 серпня Сарненський районний суд Рівненської області виніс ухвалу, якою заборонив Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (Концерн РРТ) здійснювати будь-які дії, пов'язані з припиненням використання технології аналогового телебачення.

Про це пише "Детектор медіа" з посиланням на генерального директора Концерну РРТ Петра Семерея.

Постанова винесена в забезпечення позову, який подала громадянка України Мізюрко Надія Юхимівна проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Концерну РРТ. Третіми особами у справі виступають Управління захисту споживачів у Рівненській області, телеканал "1+1" (ТОВ 2Телерадіокомпанія "Студія 1+1") і Кабінет Міністрів України.

У самому позові позивачка просить суд визнати за нею право на отримання інформації аналогового телемовлення і зобов'язати Нацраду і Концерн РРТ забезпечити їй доступ до отримання інформації аналогового ТБ.

Разом з позовом Мізюрко подала заяву про забезпечення позову, яке суд задовольнив 30 серпня. Своєю постановою суд зупинив дію норми про припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення в Плані використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України. Крім того, Концерну РРТ заборонено вчиняти будь-які дії, пов'язані з припиненням використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення. Що стосується Нацради, то їй заборонено приймати будь-які рішення, пов'язані з припиненням використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.

За словами Семерея, Концерн РРТ буде виконувати рішення суду. У свою чергу, заступник голови Нацради Уляна Фещук в коментарі виданню заявила, що до Національної ради таке рішення наразі не надходило. У відкритих судових реєстрах інформація про винесення такої постанови станом на вечір 31 серпня відсутня.

"Відповідно до чинного законодавства, зокрема Постанови КМУ про припинення використання аналогової технології телевізійного мовлення, Національною радою вже були прийняті відповідні рішення", - сказала вона.

У медіагрупі "1+1 медіа" повідомили, що не мають ніякої інформації і, відповідно, ставлення до цього судового процесу.

"Ми з рішенням не знайомі, але з того, що бачили в публікаціях, то загалом, вимоги сформовані досить повно. ..."1+1 медіа" підтримує одночасне відключення аналогового ефіру в великих містах, але ми категорично проти вимкнення населених пунктів з чисельністю населення менш ніж 50 тис. осіб, без факту підтвердження у них наявності сигналу Т2", - зазначила прес-служба групи у відповідь на запитання, чи підтримує "1 + 1" вимоги позивачки. Нагадаємо, згідно з рішенням уряду, 31 серпня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення по всій Україні. У ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення в Києві та Кіровоградській області.

Телеканал "1+1" оскаржив постанову Кабінету Міністрів і рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо вимкнення аналогового телебачення.

18 липня уряд ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення із збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

29 серпня уряд продовжив аналогове мовлення каналів Національної громадської телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією, до 1 травня 2019 року.

Також 29 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про припинення дії з 1 вересня ліцензій на аналогове мовлення 39 телеканалів (40 юридичних осіб). Мовники повинні протягом 10 днів здати свої недійсні ключі або протягом місяця переоформити ліцензії, які частково будуть чинними.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter