ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Соціум не може вплинути на сексуальну орієнтацію, - Супрун

В.о голови МОЗ також спростувала міф про те, що гомосексуалізм - це хвороба.

Соціум не може вплинути на сексуальну орієнтацію, - Супрун
Фото: EPA/UPG

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвіяла міф про те, що гомосексуалізм - це хвороба або психічний розлад, як вважали раніше.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Сьогодні ми маємо руйнувати міфи та стереотипи, які вже давно були спростовані наукою. Наприклад, що гомосексуальність - це хвороба. В першій половині 20 століття гомосексуальність вважалася психічним розладом, який лікували. Часто дуже жорстокими та принизливими методами, як то електрична шокова терапія та примусові побачення з жінками. Зайве говорити, що це виявилося абсолютно неефективним", - написала Супрун.

Але у другій половині минулого століття вчені провели низку досліджень і прийшли до висновку, що гомосексуалізм не є хворобою. Гомосексуальна поведінка зустрічається у 1500 видів тварин - від комах до ссавців, а сексуальна орієнтація людини формується не через її спосіб життя, оточення або характер, а ще до її народження.

Супрун нагадала, що в 1992 році Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно викреслила гомосексуальність з міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10).

"Не дозволяймо стереотипам формувати нашу думку там, де все пояснює наука. Якщо хочете більше дізнатися про передумови виникнення гомосексуальності, раджу подивитися коротке, проте докладне відео від анімаційної студії NEED. Воно не дає всіх відповідей. Ба більше, науковці досі досліджують природу гомосексуальності. Проте дозволяє мислити ширше. Зокрема усвідомити те, що соціум не може вплинути на сексуальну орієнтацію. Проте він точно може визначити, чи забезпечувати людям права і можливості незалежно від неї",- підкреслила в.о. голови МОЗ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter