ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Держлікслужба знову тимчасово заборонила болгарську вакцину БЦЖ

МОЗ повідомило про непередбачувану побічну реакцію після її застосування.

Держлікслужба знову тимчасово заборонила болгарську вакцину БЦЖ
Фото: puls-gazeta.dp.ua

Державна служба з лікарських засобів і контролю за наркотиками повторно видала тимчасову заборону на серію (№297) болгарської вакцини проти туберкульозу "Вакцина БЦЖ, ліофілізована" виробництва BB-NCIPD Ltd.

Відповідне розпорядження ухвалено на підставі повідомлення МОЗ про непередбачувану побічну реакцію під час застосування цієї серії препарату, передає "Інтерфакс-Україна".

У березні Держлікслужба вже видавала тимчасову заборону на цю серію вакцини після смерті дитини в Сумській області. Однак після висновку регіональної групи оперативного реагування заборону було скасовано.

У МОЗ уточнили, що в тій самій установі в Сумській області, де померла дитина, того самого дня з одного і того самого флакона вакцинували ще 10 дітей - у всіх у період після введення вакцини скарги відсутні.

Нагадаємо, болгарську вакцину серії 297 відправив в Україну Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у вересні 2017 року. Станом на початок лютого було використано 59,1 тис. доз, у Сумській області - 6,8 тис. доз. Термін її придатності спливає наприкінці лютого 2020 року.

Вакцину БЦЖ проти туберкульозу дітям вводять у перші дні після народження, ревакцинація відбувається в 7 років. Усі, хто зберігає, реалізує і застосовує препарат, повинні терміново перевірити наявність серії лікарського засобу: /BGG VACCINE FREEZE-DRIED, серія 297.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter