>
Favbet
Favbet
ГоловнаСпорт

До договірних матчів причетні 35 українських футбольних клубів (оновлено)

Суми "винагороди" за потрібний результат становили від 30 до 100 тисяч гривень.

До договірних матчів причетні 35 українських футбольних клубів (оновлено)
Фото: sport.pl.ua

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив подробиці спецоперації з припинення діяльності злочинних груп, що організували систему договірних футбольних матчів.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці.

"Більш ніж два роки Департамент захисту економіки Нацполіції вів спостереження і документував активну роботу п'яти злочинних груп з організації договірних матчів за заздалегідь "фіксованим" результатом. Для отримання "правильного" рахунку в матчі використовували будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування і погроз. Суми "винагороди" за потрібний результат - перемогу чи нічию - становили від 30 до 100 тисяч гривень", - повідомив Аваков.

За його інформацією, заздалегідь знаючи результат гри, учасники злочинних груп робили ставки в букмекерських конторах, зареєстрованих у країнах Азії й отримували прибуток.

"Завдяки анонімності, непрозорості та безконтрольності тоталізаторів у цих країнах, своєрідний "футбольний бізнес" приносив організаторам до 5 мільйонів доларів щорічно", - зазначив голова МВС.

Він також опублікував ролик з матеріалами оперативного відео, в якому наведено цифри і показано механізм брудних махінацій.

На відео, яке оприлюднила поліція, зазначено, що факти протиправної діяльності задокументовано стосовно "Волині", "Геліоса", ПФК "Суми", ФК "Миколаїв", ФК "Балкани", "Десни", "Кременя", вінницької "Ниви", "Інгульця", "Говерли", "Олександрії", "Зорі", "Таврії", "Олімпіка", "Ворскли", "Суднобудівника", ФК "Полтава", "Черкаського Дніпра", "Колоса", "Зірки", "Оболоні", "Буковини", "Енергії" (Нова Каховка), "Нафтовика-Укрнафти", "Прикарпаття", "Металурга" (Запоріжжя), "Реал Фарми", "Кристала", ФК "Нікополь", "Арсеналу", "Гірника-Спорту", "Петриківки".

"До діяльності п'яти злочинних груп були залучені 35 футбольних клубів із 10 областей. До складу ОЗУ входили президенти клубів, колишні і теперішні гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. Усього задокументовано участь 320 фігурантів за 57 доведеними епізодами", - додав Аваков.

Сьогодні правоохоронці провели 40 санкціонованих обшуків у Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській і Чернігівській областях.

Фігурантам оголошено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результат спортивних змагань) КК.

"Це перший випадок в Україні, коли до відповідальності притягують не тільки гравців футбольних клубів, а й організаторів договірних матчів. Напередодні проведення в Києві фіналу найпрестижнішого клубного турніру - Ліги чемпіонів - вкрай важлива принципова позиція України: футбол повинен бути Fair Play - грай чесно, щоб виграти!" - наголосив міністр.

Оновлення. Заступник голови Нацполіції Ігор Купранець на брифінгу зазначив, що підозрюваних в організації договірних футбольних матчів затримувати не будуть.

"Щодо санкцій - ми не бачимо сенсу затримувати людей, нам головне притягнути їх до відповідальності", - сказав він.

Нагадаємо, у вересні 2016 року в Україні вперше винесли вирок футболістам за договірний матч. Винними було визнано двох екс-гравців молодіжної команди харківського "Металіста". Їх засуджено за ч. 4 ст. 354 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

У 2015 році в Україні було прийнято закон про введення кримінальної відповідальності за протиправний вплив на результати офіційних спортивних заходів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram