ГоловнаСуспільствоОсвіта

Чи зможуть українські школи стати безпечним місцем? Анонс

29 березня 2018 року за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також телеканалу 1+1 відбудеться мотиваційна зустріч Ніка Вуйчича з українськими школярами, викладачами та батьками на тему: «Як зробити школу безпечною?».

Нік Вуйчич - всесвітньо відомий оратор і меценат, людина без рук і ніг. Незважаючи на фізичні обмеження, продуктивності цієї людини може позаздрити кожен. Нік керує некомерційною організацією «Життя без кінцівок», створеною для допомоги інвалідам. Близько 250 разів на рік виступає зі сцени, написав кілька книг, які миттєво стали бестселерами, знімається в кіно, стає героєм відомих ток-шоу, входить у десятку впливових людей планети. Він одружений і виховує чотирьох дітей.

Школярем Нік на власному досвіді пережив знущання і образи від своїх однокласників. Однак на сьогодні ці складні переживання залишилися позаду, і тепер він проводить по всьому світу навчальні лекції на тему запобігання булінгу серед школярів.

Метою зустрічі є:

  • Показати, як розірвати ланцюг насильства, в якому багато дітей живуть роками в школі і вдома, де воно передається від покоління до покоління.
  • Змінити процес комунікації, зробивши її ненасильницькою і безпечною.
  • Навчити дітей справлятися з емоціями, просити про допомогу, поважати чужі кордони і відстоювати свої.

Агресія і залякування однокласників стали серйозною проблемою в Україні. За даними дослідження ЮНІСЕФ, понад 80% дітей віком від 11 до 17 років стикалися з проблемою цькування в навчальних закладах, 24% дітей стали жертвами булінгу, а 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Люди звертаються в міліцію тільки в тих випадках, коли вже завдано тілесних ушкоджень, щонайменше середньої тяжкості.

«Досить часто дитина в школі зовсім не захищена ні від фізичного, ні від психологічного насильства. Багато дітей розповідають, що їх ображають, принижують. У нас система ще з радянських часів побудована так, що школа намагається приховати ці факти і вирішити всі проблеми без розголосу. Тому дуже рідко ця інформація виходить за межі установи. Хіба що вже батьки звертаються до органів внутрішніх справ», - зазначив Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини.

Під час попереднього свого візиту Нік Вуйчич поділився своєю думкою про українську реформу освіти, яка передбачає інклюзивне навчання. Нік вважає, що в цьому процесі буде необхідна допомога від суспільства і влади одночасно. У школах узагалі повинно зникнути знущання, і не тільки стосовно дітей з особливими потребами, оскільки багато учнів чинять самогубство через агресію інших. «На жаль, є дуже багато насильства в сім'ях. Все повинно починатися з розвитку цінностей вдома. Батьки повинні розмовляти з дітьми про те, що відбувається з ними в школі, і знати про можливі приниження з боку однокласників», - зазначив Вуйчич.

Завдяки прямій трансляції телеканалу «Надія» приєднатися до зустрічі і почути про унікальний досвід Ніка зможуть мільйони українців.

Організатори заходу: Комунікаційне агентство «Ключові стратегії».

Головний партнер: Міжнародна мережа жіночих фітнес-клубів FitCurves.

Додаткова інформація: https :// www . facebook . com / NickVujicicUkraine / http :// nick - vujicic . com . ua

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook