ГоловнаСуспільствоВійна

"ДНР" і "ЛНР" необхідно ліквідувати, - Волкер

За його словами, призначення цих утворень - замаскувати роль Росії у конфлікті на Донбасі.

"ДНР" і "ЛНР" необхідно ліквідувати, - Волкер
Курт Волкер
Фото: Сергей Нужненко/Радио Свобода

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що створені Росією окупаційні утворення "ДНР" і "ЛНР" на Донбасі повинні бути ліквідованими, оскільки не відповідають Конституції України.

Таку думку він висловив під час панельної дискусії в аналітичному центрі Hudson Institute, яка транслювалася на сайті установи.

"Так звані "Луганська Народна Республіка" і "Донецька Народна Республіка" є утвореннями, які створені Росією для того, щоб допомогти замаскувати роль РФ і зміцнити конфлікт, і вони повинні бути ліквідованими", - сказав Волкер .

"Не існує місця для них в українському конституційному ладі. Мінські угоди спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, і ці утворення повинні зникнути", - зазначив спецпредставник США.

Крім того, під час дискусії Курт Волкер також заявив, що на підготовку місцевих виборів в окремих непідконтрольних районах Донецької та Луганської областей може знадобитися шість місяців після повного розгортання миротворчих сил.

Він висловив сподівання, що миротворча місія ООН на Донбасі стане засобом для втілення Мінських угод. Зокрема, за його словами, сприяння миротворчої місії у впровадженні Мінських угод має створити перехідний період передання контролю на Донбасі спочатку від Росії до ООН, а потім до України.

Передання контролю ООН над окремими районами Донецької та Луганської областей він назвав проміжним етапом, "на час якого будуть організовані і проведені місцеві вибори, коли буде безпека, коли буде забезпечена амністія особам, що вчинили злочини, які є складовою частиною конфлікту, коли буде закріплений особливий статус".

"І потім перехід під український контроль", - сказав Волкер.

Нагадаємо, раніше Волкер заявляв, що вторгнення РФ в Україну призвело до результату, протилежного тому, якого домагалася Москва.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter