ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

В Ужгороді троє учнів однієї із шкіл захворіли на менінгіт

Стан здоров'я госпіталізованих дітей задовільний.

В Ужгороді троє учнів однієї із шкіл захворіли на менінгіт
Фото: Depositphotos/SUKIYASHI

Три випадки захворювання на менінгококову інфекцію були виявлені наприкінці січня в одній із шкіл Ужгорода.

Прес-служба міськради повідомляє, що фахівці відділення організації епідеміологічних досліджень Ужгородського міськрайонного філії ГУ "Закарпатський лабораторний центр МОЗ України" одразу провели в закладі комплекс протиепідемічних заходів із локалізації та ліквідації вогнища.

"Було визначено межі вогнища та коло контактних осіб, проведено бактеріологічне обстеження 92 контактних осіб по класах школи і педагогічного персоналу, 3 осіб з домашнього вогнища, проведено заключну дезінфекцію в класах та приміщеннях загального користування", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що у школі обмежено проведення масових заходів до 10 лютого - до завершення максимального інкубаційного періоду. Також запроваджено посилений протиепідемічний режим в класних приміщеннях - роблять вологе прибирання, багаторазове провітрювання, опромінювання бактерицидною лампою. Проводять щоденний огляд дітей.

Згідно з повідомленням, на сьогодні стан здоров'я госпіталізованих дітей задовільний. Нових випадків госпіталізації з підозрою на менінгококову інфекцію на 5 лютого 2018 року не зареєстровано. Результати бактеріологічних обстежень всіх 92 контактних по школі негативні.

"Фахівці стверджують, що ситуація, яка склалася, не є спалахом, оскільки спалахом вважається реєстрація 10 і більше випадків менінгококової інфекції", - підкреслюється в повідомленні.

Як повідомлялося, наприкінці грудня в Коломиї від менінгіту помер хлопчик, який відвідував ясельну групу дитячого садка.

Наприкінці жовтня у Львові до інфекційної лікарні потрапили п'ятеро дітей з підозрою на менінгіт.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter