ГоловнаСуспільствоВійна

Марчук вказав на нюанси введення миротворців на Донбас

Від України може знадобитися згода на перемови з ОРДЛО. 

Марчук вказав на нюанси введення миротворців на Донбас

Представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук  зазначає, що питання введення миротворчої місії, яке останнім часом активно порушує українська сторона, має велику кількість нюансів.

По-перше, у президента Петра Порошенка ще немає згоди Верховної Ради на допуск іноземних військ.

"Друге, країна, що ініціює направлення такої місії, має дуже докладно аргументувати свою пропозицію. Для нашого випадку це буде не зовсім просто. Якщо ми в пропозиції зазначимо агресію Росії, це означатиме війну двох держав. Миротворці, як правило, в таких випадках не беруть участі. Якщо ми не зазначаємо агресії Росії, значить у нас внутрішній громадянський конфлікт і тоді миротворці можуть брати участь", - написав Марчук у фейсбуці.

У такому разі знадобиться згода ватажків ОРДЛО і згода України на перемови з ними.

Далі потрібно буде вирішувати питання і миротворців у ООН. Марчук передбачає, що в Радбезі ООН цю ініціативу заблокує Росія, а голосування в Генасамблеї буде дуже проблематичним.

Якщо допустити, що всі ці проблеми будуть вирішені позитивно для України, потрібно буде визначити чисельність місії, її бюджет, ротацію, рівень озброєності, розташування; врегулювати питання застосування зброї членами місії; отримати згоду парламентів учасників миротворчої операції.

Крім того, Марчук наголошує, що в керівництві місії, напевно, виявиться і РФ. "Я впевнений, якщо Росія погодиться на цю миротворчу місію, вона буде наполягати не тільки включити її контингент до складу Місії, але й увести свого представника до складу командування Місії. Якщо Росія не сторона конфлікту, а це, швидше за все, буде умовою Росії на цю Місію, тоді жодних аргументів для заперечення щодо включення її контингенту і представника в командуванні Місії немає", - зазначив він.

Нагадаємо, що Україна вже два роки просить увести миротворців на Донбас.

На початку березня 2015 року президент Петро Порошенко підписав указ про звернення до Ради безпеки ООН з проханням про введення миротворців на Донбас. Документ увів у дію рішення РНБО "Про звернення до Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки".

У червні 2015 року було ухвалено закон, який регулює питання проведення на території України міжнародної операції  підтримання миру і безпеки в частині розширення підстав для допуску і перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України.

Через рік  Україна висловила нерозуміння у зв'язку з бездіяльністю Радбезу ООН  у відповідь на прямий запит Києва про розгортання в окупованих регіонах Донбасу миротворчої місії ООН.

У вересні Порошенко має намір знову порушити це питання на сесії Генеральної асамблеї ООН.  

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter