ГоловнаСуспільствоЖиття

НАТО визнало бригаду "ЛитПолУкрбриг" боєздатною

Бригада взяла участь у сертифікаційному навчанні.

НАТО визнало бригаду "ЛитПолУкрбриг" боєздатною
Фото: mil.gov.ua

НАТО визнало спільну литовсько-польсько-українську бригаду ("ЛитПолУкрбриг") боєздатною. Про це повідомляють на сайті Міністерства оборони.

Зазначають, що бригада взяла участь у сертифікаційному навчанні, за підсумками якого підтвердила, що вповні набула оперативних можливостей.

"Під час багатонаціонального командно-штабного навчання Common Challenge-16 було перевірено стан боєготовності бригади за системою оцінки НАТО. Управління частини прийняло командування польським, українським і литовським батальйонами і, відповідно до навчального сценарію, виконало операцію зі стабілізації", - повідомив начальник штабу підполковник ЗС Литви Елігіюс Сенуліс.

Сертифікаційна група запропонувала деякі зміни в організаційно-штатній структурі командування бригади. По закінченню встановленого терміну ці вимоги були задоволені, а набуття повних операційних можливостей було підтверджено Сертифікаційним листом, підписаним керівниками трьох оборонних відомств.

"Ми отримали навички та вміння в системі планування, організації і виконання завдань... У результаті було підписано Сертифікаційний лист, що підтверджує готовність бригади виконувати місії з підтримання миру відповідно до стандартів НАТО", - зазначив заступник командира бригади Володимир Юданов.

Нагадаємо, в січні 2016 року в Польщі відкрили штаб військового підрозділу "ЛитПолУкрбриг". Очікується, що бригада вийде на оперативну готовність у 2017 році.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter