ГоловнаСуспільствоНаука и религия

У Тернополі розробили новітню систему прийому сигналів супутників

Проект виконаний на замовлення Укроборонпрому.

У Тернополі розробили новітню систему прийому сигналів супутників
Фото: http://astroinformer.com

Група вчених з Тернополя розробила систему управління 5-метровою антенною станцією для прийому інформації від низькоорбітальних супутників дистанційного зондування Землі, передає Укрінформ.

Керівник проекту, завідувач кафедри приладів і контрольно-вимірювальних систем Тернопільського національного технічного університету Михайло Пономар повідомив, що проект виконаний на замовлення Укроборонпрому для заміни застарілого обладнання, створеного ще в період військово-промислового комплексу колишнього СРСР.

Система управління проходить дослідну експлуатацію для перевірки її функціональних параметрів і надійності в Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, який є підрозділом Державного космічного агентства України.

За словами вченого, проект здійснено в рамках загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року. Вона передбачає створення наземних станцій для прийому інформації від супутників дистанційного зондування Землі "Січ-2-1" та "Січ-2М", запуск яких планується в 2017 році.

Також ці станції будуть приймати інформацію від європейських супутників згідно з міжнародними космічними програмами.

Зараз колектив учених з Тернопільського техуніверситету виконує нове замовлення космічного агентства України щодо створення системи управління зі складнішою 12-метровою антенною станцією.

Раніше в грудні ракета з українським двигуном вивела на орбіту турецький супутник.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter