ГоловнаСуспільствоЖиття

Суд повернув Києву земельну ділянку під сквером Небесної Сотні

Рішення Київради визнано недійсними.

Суд повернув Києву земельну ділянку під сквером Небесної Сотні
Фото: Макс Требухов

Господарський суд Києва 1 грудня задовольнив позов прокуратури і повернув у комунальну власність сквер Небесної Сотні, який розташований біля Михайлівського собору.

Про це повідомив у фейсбуці керівник апарату Київської міськадміністрації Володимир Бондаренко.

Усі рішення Київської міської ради від 2007 року про передачу в оренду і продаж землі, а також усі договори купівлі-продажу, пов'язані з землею під сквером, визнано недійсними.

Сквер Небесної Сотні був облаштований на пустирі в 2014 році зусиллями і за кошти київських активістів і місцевих жителів. 24 вересня 2015 року частині цієї території було надано офіційний статус скверу. На стіні будинку, який розташований біля скверу, влітку 2015 року з'явилося величезне графіті з портретом Сергія Нігояна, першого з Небесної Сотні.

Земля під сквером розділена на три ділянки: площею 0,2697 га та 0,0266 га, які повернули з оренди, і площею 0,2549 га, який належав ТОВ "Грін Плаза".

Ще в травні 2014 року прокуратура Києва в інтересах КМДА подала позов з вимогою повернути всі три ділянки у власність громади міста. Судовий розгляд триває вже більш ніж два роки.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter