ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Використання виділених ПРООН бюджетних 625 млн грн було нецільовим, - Винник

У народного депутата виникло багато запитань до процедури.

Використання виділених ПРООН бюджетних 625 млн грн було нецільовим, - Винник
Фото: Макс Требухов

3 листопада 2015 року Міністерство охорони здоров'я України переказало на розрахунковий рахунок ПРООН в Україні 620 млн грн з цільовим призначенням "закупівля лікарських засобів, виробів медичного призначення". Про це в своєму блозі на Цензор.НЕТ написав народний депутат від фракції БПП Іван Винник.

162 млн гривень із зазначеної суми передбачалося на закупівлю лікарських засобів для дітей, хворих на гемофілію.

У блозі Іван Винник наводить подробиці деяких угод, які порушують багато питань щодо ефективності використання коштів Державного бюджету офісом ПРООН:

"1. Сам факт того, що МОЗ без будь-якого конкурсу надав право ПРООН, яка є непрофільною організацією, адмініструвати закупівлю ліків, може містити ознаки злочину.

2. З 162 млн грн, які передбачалися на закупівлю ліків для хворих дітей, було витрачено за призначенням тільки 99,8 млн грн. Використання інших - 62 500 000 грн - щонайменше було нецільовим, а можливо, і злочинним. Наприклад, тільки транспортні витрати на перевезення ліків становили близько 41 300 000 грн. (!) І перераховані контрагенту ПРООН з призначенням платежу "перевезення продовольчих товарів". Незрозуміло, на що витрачено було ще 21 300 000 грн зі 162 мільйонів. Можливо, це комісійні офісу ПРООН, адже комісії за адміністрування в ПРООН починаються з 8% від суми.

3. Постачальників ліків ПРООН обирало, як завжди, у непрозорий спосіб. Серед зазначених суб'єктів фігурує ТОВ "Людмила-Фарм", яке з початку 2016 року перебуває в центрі скандалу. СБУ здійснює досудове розслідування за фактом завдання ТОВ "Людмила-Фарм" збитків Державному бюджету в розмірі 1,26 млрд грн.

4. Переказ 9 170 000 грн і 18 120 000 грн як страхових платежів виглядало б менш суперечливо, якби суб'єкти, які отримали кошти, не мали ознак фіктивності - в обох страхових працює по дві людини (директор і бухгалтер). При цьому директорами обох компаній є молоді дівчата - випускниці Донецького технічного університету, офіційно отримують соціальну допомогу як вимушені переселенці із зони АТО", - написав Винник.

Він також зазначив, що офіс ПРООН як неурядова, неприбуткова організація може спростувати будь-які факти і презумпції, зазначені в замітці, опублікувавши докладний звіт про розподіл коштів Державного бюджету України із зазначенням контрагентів, цін, напрямків тощо.

"А поки ми чекаємо на звіт і, з огляду на можливу суму зловживань, яка за моїми підрахунками становить не менш ніж 60 млн грн, я написав і подав генеральному прокурору України заяву про скоєння кримінального злочину посадовими особами МОЗ України за попередньою змовою з посадовими особами ПРООН та іншими суб'єктами з попередньою кваліфікацією діяння за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) і, ймовірно, ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу", - написав у своєму блозі народний депутат.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter