ГоловнаСуспільствоНаука и религия

Єдиний банк даних істотно здешевить інформацію, - експерт

ВГО "Спілка землевпорядників України" виступає за уніфікацію доступу до даних.

Єдиний банк даних істотно здешевить інформацію, - експерт
Фото: old.atn.ua

Спілка землевпорядників України виступає за створення єдиного банку даних. За словами першого заступника голови організації Антона Третяка, це суттєво здешевить доступ до інформації.

"Про земельний кадастр ми давно говоримо. З 2000 року велася дискусія про кадастр і реєстрацію прав. І що ми отримали в результаті? Дві системи, де користувачеві потрібен доступ до однієї й іншої, платити потрібно. Якщо ми переведемо це в економічний аспект, то отримуючи дані з кадастру та реєстраційної системи, ми в 5-10 разів збільшуємо вартість цієї інформації. Однозначно потрібен єдиний банк даних", - сказав він на круглому столі в Інституті Горшеніна "У 21 столітті не обмін даними, а доступ до даних", організованому спільно з Колегіумом Анни Ярославни.

Третяк зазначив, що сформована ситуація створює плутанину на місцевому рівні.

"0,005% земель комунальної власності на сьогодні офіційно зареєстровано на органи місцевого самоврядування. Чому? Не маючи інформації про земельні ресурси, які є на тій чи іншій ділянці, ми не можемо визначити, що повинно залишитися в комунальній власності і що потрібно передати в комунальну. Ліс, біорізноманіття чи водні об'єкти, які мають цінне значення, повинні залишитися в державній власності, а там, де менш цінне - в комунальну власність", - сказав він.

Нагадаємо, голова правління ГО "Центр геопросторових даних України" Андрій Тарнопольський вважає, що Україні необхідно створити єдину точку доступу до всіх баз даних.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter