ГоловнаСуспільствоЖиття

Аксьонов запропонував побудувати тунель замість Керченського моста

Для будівництва потрібна згода України, яку Київ не дасть, стверджує "глава" півострова

Аксьонов запропонував побудувати тунель замість Керченського моста

"Глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що для будівництва моста через Керченську протоку необхідно отримати згоду української сторони.

Про це пише "КоммерсантЪ".

"Досі здавалося, що основна проблема - відсутність ТЕО і генпідрядника проекту, але вчора Аксьонов заявив, що для будівництва моста потрібна згода України, яку Київ не дасть, і запропонував будувати тунель", - пише видання.

Російські експерти з морського права також стверджують, що діючі договори вимагають узгодження проекту моста з Україною, і кажуть, що Київ має право оскаржити будівництво в міжнародних судах.

"Будівництво підземного переходу буде дешевшим і узгодження не вимагає", - заявив Аксьонов.

Нагадаємо, 18 березня Путін з вертольота оглянув будівельний майданчик на Тузлі, де ведеться будівництво моста в окупований Крим. Пізніше на нараді з керівництвом окупаційної адміністрації півострова Путін заявив, що Росія почала будівельно-монтажні роботи.

Російська влада раніше заявляла, що початок автомобільного та залізничного руху по мосту заплановано на 18 грудня 2018 року.

Згідно з проектом інституту "Гипростроймост - Санкт-Петербург", мостовий перехід через Керченську протоку має складатися з паралельних автомобільної та залізничної секцій. Автомобільна дорога має налічувати 4 смуги руху. Пропускна здатність траси - до 40 тис. автомобілів на добу.

Залізниця включає два шляхи другої категорії залізничних ліній (максимальна швидкість руху по них 160 км/год).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter