ГоловнаСуспільствоВійна

П'ять країн попросили Радбез ООН створити трибунал щодо збитого "Боїнга"

Росію провокують на застосування права вето.

П'ять країн попросили Радбез ООН створити трибунал щодо збитого "Боїнга"
Фото: EPA/UPG

П'ять країн - Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна - офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака "Малайзійських авіаліній" над територією України 17 липня 2014 року.

Про це йдеться в повідомленні українського представництва при ООН.

"Створення Радою Безпеки ООН незалежного міжнародного кримінального трибуналу є найкращим засобом забезпечення справедливості для жертв та їхніх близьких і відповідатиме найвищим міжнародним стандартам. Такі дії будуть адекватною реакцією ООН на трагедію, оскільки інцидент і пов'язані з ним наслідки для безпеки цивільної авіації зачіпають інтереси міжнародної спільноти в цілому. Враховуючи це, п'ять країн докладають зусиль, щоб забезпечити підтримку членів Ради Безпеки ООН для створення трибуналу", - сказано в ньому.

Росія має право вето в Радбезі ООН, і її дипломати неодноразово виступали проти створення такого трибуналу. Тому прохання країн навряд чи буде виконано.

Ініціатори скликання трибуналу зазначають, що відразу після катастрофи рейсу MH17 Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2166, яка містить вимоги притягнути до відповідальності винних і забезпечити належну співпрацю на міждержавному рівні для встановлення відповідальності.

"Створення з цією метою міжнародного трибуналу відповідно до розділу VII Статуту ООН буде чітким сигналом того, що міжнародна спільнота не буде миритися з актами, які загрожують міжнародному миру і безпеці, і наражати на небезпеку цивільну авіацію", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), було збито на сході України. На його борту перебували 298 чоловік, всі вони загинули.

Згідно з основною версією слідства, літак було збито з ЗРК "Бук", доставленого з Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter