ГоловнаСуспільствоВійна

ОБСЄ: важку зброю на Донбасі повністю не відведено

Спостерігачі також повідомляють про посилення боїв у районі Донецького аеропорту

ОБСЄ: важку зброю на Донбасі повністю не відведено
Фото: EPA/UPG

Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжують фіксувати важке озброєння в зоні проведення АТО на Донбасі.

Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ від 29 червня, передає "Радіо Свобода".

"Незважаючи на заяви з обох сторін, що відведення важкого озброєння завершене, спостерігачі СММ фіксують як його рух, так і наявність у регіонах, де за мінськими домовленостями його бути не повинно", - йдеться в повідомленні місії.

"У регіонах, підконтрольних українській стороні, СММ зафіксувала три танки Т-64, які рухалися", - повідомляють спостерігачі.

СММ ОБСЄ також відвідала три сховища відведеного озброєння на території, підконтрольній терористичної ДНР. "У двох з них воно було на місці. Щодо третього сто спостерігачів СММ спочатку попросили почекати, потім дозволили потрапити туди, але не дали дозволу на перевірку серійних номерів", - наголошується в звіті СММ.

Спостерігачі також повідомляють про посилення боїв у районі Донецького аеропорту.

Нагадаємо, чергові мінські угоди передбачають припинення вогню на Донбасі, відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Однак угоди повністю не виконуються. Режим припинення вогню практично щодня порушують бойовики.