ГоловнаСуспільствоВійна

СБУ зірвала створення сепаратистської організації в Миколаєві

Проти лідерів "Народної ради Миколаєва" порушили кримінальну справу.

СБУ зірвала створення сепаратистської організації в Миколаєві

Служба безпеки України заявила, що напередодні було зірвано спробу створити сепаратистську організацію "Народна рада Миколаєва".

"Служба безпеки України зірвала спробу спецслужб РФ створити в Миколаївській області фейкову антиукраїнську «республіку». Ідеологи псевдореспубліки мали на меті продемонструвати нібито підтримку в південному регіоні терористичних організацій, т.зв. «ЛНР» і «ДНР». Фейкова «республіка», за їхнім задумом, мала створити необхідну пропагандистську "картинку" для російських ЗМІ - підбурювати українців протидіяти чинній владі. Планувалося, що створення незаконної організації проголосять на «зборах», однак цьому запобігли співробітники СБУ", - повідомила прес-служба СБУ.

Порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу - "Сепаратизм". Лідерів сепаратистів затримано.

Як наголошують, люди, які прийшли на створення МРН, не знали, що діятиметься на зборах. Миколаївський сайт "Преступности.НЕТ" з посиланням на свої джерела каже, що їм заплатили по 100 гривень.

Сам захід проходив у Корабельному районі міста Миколаєва в банкетному залі місцевої піцерії "XL-піца". "В піцерії зібралося близько п'ятдесяти осіб, більшість - молоді люди. Були, звичайно, і дорослі, але їх було значно менше, ніж молоді", - зазначає видання. Більшість із тих, хто прийшов - працівники одного з державних підприємств міста.

"Сама спецоперація затримання була доволі ефектною. Близько тридцяти оперативників СБУ в балаклавах швидко поклали на підлогу присутніх, а слідчі провели вилучення техніки й агітматеріалів. Приїжджала на місце і опергрупа Корабельного РВВС, але співробітники СБУ їм одразу ж пояснили, що це спецоперація затримання, і ті залишили територію", - пише видання.

Нагадаємо, що в Одесі раніше розгромили сепаратистську організацію "Народна рада Бессарабії".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter